Postřik na zavíječe



KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?)
30.7.2018 14:45

Použití Karate jednou za rok se týká ovoce, zeleniny, brambor... z důvodů ekologických, toxikologických, rezistence atd. Na pár buxusech je to jedno.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 230.170 (?), 30.7.2018 8:46, zobrazeno: 3492x

Máme na buxusu zavíječe. Postříkali jsme ho postřikem Karate. Prosím, poraďte další postup. Četla jsem, že by se měl postřik opakovat, jaký a kdy?Karate se prý může použít jen jednou za rok. Je k dispozici nějaký účinný systémový insecticid? Děkuji.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.187 (?), 30.7.2018 9:29

Já jsem postříkal Reldanem, protože jsem jej měl namíchaný na mšice v růžích, ale Karate je lepší volba. Opakování postřiku je vhodné u nesystémových insekticidů bez ovicidní účinnosti, aby se zlikvidovaly případné později vylíhnut= housenky. Ve Vašem případě je postačující, když budete prušpánky pravidelně kontrolovat. Někdy je dobré dát pod rostlinu bílý kartón nebo prostěradlo a zatřást. Pokud se opakovaně na kartónu objeví čerstvý trus, je potřeba hledat původce a v případě nálezu pak opakovat postřik.
Protože housenky ožírají i kůru a nevyvinuté pupeny, je vhodné v případě většího poškození keře zmladit. Nebojte se, buxus obnovuje ochotně i ze starého dřeva, jen to trvá někdy maličko dýl (3 týdny). Zmlazení není vhodné v pozdních termínech, kdy by už nově vyrašené letorosty do zimy nevyzrály (od druhé poloviny srpna do konce října). Zmlazení provedené v listopadu není na závadu, jen je otázkou estetiky, co vypadá lépe/hůře ; jestli ožraný keř nebo hluboce zmlazené holé konáre.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4470) - 175.49 (?), 30.7.2018 14:45

Použití Karate jednou za rok se týká ovoce, zeleniny, brambor... z důvodů ekologických, toxikologických, rezistence atd. Na pár buxusech je to jedno.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 30.7.2018 15:00

Vzhledem k agresivitě invazního zavíječe mi přijde nejlepší a nejekologičtější buxusy nepěstovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 30.7.2018 18:22

Na tom něco bude. Běžné postřiky obvykle jen potlačí masový výskyt škůdců. Samozřejmě existují insekticidy, které zahubí skoro všechno (např. Bi58). Osobně nerad stříkám a dávám pozor i na včely a jiný užitečný nebo neškodný hmyz. Indikaci jsem dříve zjišťoval feromonovými lapáky, ale těch druhů hmyzu je tolik a lapáků jen několik... Takže známé škůdce i neškůdce zjišťuji kromě jiných příznaků i náletem na zdroj světla. Nelezené neškodné housenky někdy odnáším na plané stromy. Nedávno jsem zjistil, že se mi na švestce vylíhl otakárek ovocný, přestože byla ošetřena 2x Mospilanem. Vedle stromu jsem pak našel mezi tvárnicemi zdravý a živý kokon Martináče hrušňového.

Mapování hmyzu světlem (rtuťová výbojka)
Mapování hmyzu světlem (rtuťová výbojka)
Prázdna kukla otakárka na švestce
Prázdna kukla otakárka na švestce
Kokon martináče pod chemicky ošetřeným stromem
Kokon martináče pod chemicky ošetřeným stromem
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika