Olenadr - co delat aby kvetl?



Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90)
26.11.2002 23:11
Přezimování oleandru ve studené chodbě je vhodné. Je poměrně odolný a snese i slabší mrazík. Sestřihnout se může, pokud je odspodu málo rozvětvený a hustý a to raději až zjara pře novým rašením. Při dobrém přihnojování hnojivem podporujím růst a kvetení a slunném stanovišti by měl v příštím roce zakvést. Někdy se stane, že nasadí na podzim poupata a ty rozvetou až v příštím roce na jaře.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host, 14.11.2002 15:22, zobrazeno: 57505x
Dobry den,mam doma Oleandry vypestovany z rizku.Cele leto jsem je mela na terase orientovane na jih.Nevykvetli!Ted je mam mezi okny a na chodbe v dome.Maji se na zimu zastrihnout?Neni na ne mezi okny zima?Jinak se rostlinam dari,co se tyce hojnosti listu.
Predem dekuji za odpovedi s pozdravem Tereza.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Basík - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (90), 26.11.2002 23:11
Přezimování oleandru ve studené chodbě je vhodné. Je poměrně odolný a snese i slabší mrazík. Sestřihnout se může, pokud je odspodu málo rozvětvený a hustý a to raději až zjara pře novým rašením. Při dobrém přihnojování hnojivem podporujím růst a kvetení a slunném stanovišti by měl v příštím roce zakvést. Někdy se stane, že nasadí na podzim poupata a ty rozvetou až v příštím roce na jaře.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host, 2.7.2003 9:24
Prosím o radu: Asi před 3 měsísi jsem si koupila oleandr. Snažím se o něj pečovat co nejlépe - zalévám, hnojím, umístila jsem ho na slunné místo na terase. Ale bohužel poslední měsíc mu každý den opadávají zespodu listy, takže při výšce cca 80 cm má už do poloviny holé stonky. Přitom kvete, i když ne nějak moc. Jsem už bezradná, protože jsem vyzkoušela ho zalévat míň i přesto, že se všude píše, že se má hojně zalévat, přemístit ho na jiné místo (myslela jsem si jestli mu třeba nevadí původní místo, kde trochu profukuje vítr), ale nic nepomáhá. Poraďte mi prosím. Děkuji.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 126.34 (?), 21.8.2008 8:58

Mám ten samý problém.  Oleandr nasadil na květ, a od spodu začaly opadávat listy. Na jednom mám dokonce už jen vrchol se 4 lístky a výhon na kvetení. Každý rok si pořídím novou rostlinu a vždy se to opakuje. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 144.238 (?), 8.9.2008 18:05

z vlastní zkušenosti vím, že má rád větší květináč, plné slunce,  hnojit každých  14 dnů a zalévat teplou vodou

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 8.9.2008 19:27

To s tou teplou vodou je zaujímavé a niečo na tom bude.

Ja som tento rok zapustil kvetináč hlboko do zeme, aby mi ho vietor nenosil okolo baráku. Na jar vypadal celkom pekne. Postupne mu výrazne opadali spodné listy a skoro nekvitol. V podstate je na vyhodenie. Asi to bude studenšími koreňmi.  Pokúsim sa ho samozrejme "zreparovať" rezom, ale to potrvá niekoľko sezón.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 8.9.2008 19:35

Pane Jekyll, proč několik sezon?Já měla sice trochu jiný problém, asi plíseň a tak jsem na jaře udělala takzvaně řez na pařez.Nechala jsem jen kmínek asi 10cm a na něm jednu malinkatou větvičku.Oleadr byl 1.5m vysoký. Dnes má metr a pokvete.Tak a prý kvete až na dvouletém dřevě.Tak kdo ví jak to je?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jekyll - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (498) - 214.25 (?), 8.9.2008 19:46

Tak fajn! Vezmem to teda celé naraz - na pahýly 15-20cm dlhé a bez listov. Bál som sa, že to je moc radikálne. U oleandru je vždy všetko "trojkové" - každý tretí rok orezať tretinu koreňov, atd., atd. Radikálny zásah som chcel rozložiť na tri sezóny, pretože s tým nemám skúsenosť.

Ale keď píšete, že to ide naraz, tým lepšie. Pokaziť už nie je čo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
micuko - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (712) - 19.202 (?), 8.9.2008 20:02

Upřímě, já to udělala poprvé.Když jsem nevěděla co mu je a co s tím, tak jsem to riskla, než aby se mi to přeneslo na další oleandry.A jak vidím tak to jde a až rozkvete, pošlu foto Hezký večer.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 119.60 (?), 7.10.2008 17:23

Mívala jsem oleandr přes zimu v pokoji.Vždy opadal. Snese opravdu radikální řez, vždy obrazil. Nikdy mi nekvetl nebo jen minimálně. Minulou zimu jsem ho měla v nevytápěné místnosti u okna a sem tam mírně zalila. A konečně kvetl, hodně, od jara až do teď. Takže si myslím, že potřebuje nutně chladné přezimování. Přes léto je na balkóně orientovaném na západní stranu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika