Napadení javoru



host - 176.147 (?)
18.2.2018 23:00

Děkuji za pomoc, zkusím to udělat jak píšete. A geotextili tam mám, tak ji dám pryč.

Nějaký postřik tedy asi na to není? V menší míře se mi to objevuje i na některých tavolnících.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 176.147 (?), 16.2.2018 23:58, zobrazeno: 4038x

Dobrý den, prosím o radu - čím je napadený javor palmatum Oridono-Nishiki na fotografii a jakým přípravkem jej ošetřit? Uvedené napadení jsem pozoroval i na tavolníku. Děkuji za pomoc


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.195 (?), 17.2.2018 5:15
Nectria cinnabarina (coral spot) - drevokazná huba. Česky rážovka rumělková. (Prípadne Nectria galligena). IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 17.2.2018 7:18

Odřežte celou napadenou část-raději i s přesahem. Zbytek rostliny snad přežije. Rány ošetřujte vhodným přípravkem, lépe se o dřeviny starejte-tzn.ochrana před výkyvy počasí, výživa, vodní režim...  SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 17.2.2018 7:43
Ak sa objavia drevokazné huby, niečo nie je v poriadku. Buď je strom oslabený (chorobou, mrazom, nesprávnym rezom, slabou výživou či vekom) a preto nemá dostatočnú odolnosť, alebo majú huby príliš vhodné podmienky aby strom infikovali (premokrená pôda, nedostatočný prístup slnka, prehustená vlhká výsadba, iné zdroje hubovej infekcie v blízkosti...). Prognóza väčšinou nie je dobrá, huba preniká do dreva a mykotoxínmi postupne strom ničí. Ideálne je postihnuté časti odrezať s rezervou až do opticky zdravého dreva. Nie vždy sa to ale dá. Raz som ako ultimum refugium použil pri výskyte nektrie na kmeni ázijskej hrušky fungicíd Signum - rozmiešal som celý sáčok (je to tuším 7,5g) v troche vody aby vznikla redšia kaša a tú som pomocou štetky natrel v hrubšej vrstve na kôru. Vtedy to pomohlo, ale netvrdím že je to správny postup. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 234.151 (?), 17.2.2018 7:55
Inak podľa tej fotky máte ten javor nejako zvláštne zapestovaný, nehovoriac už o tom reze...(ponechanie pahýľa = reštaurácia pre huby). Ja by som asi ten hrubý napadnutý kmeň v popredí odrezal celý až v úrovni zeme, tie 2 tenšie kmieniky za ním vyzerajú byť zatiaľ zdravé. Tie tenké výmladky na nich by som odrezal, kamienky z okolia javora odhrabal, ak je pod nimi geotextília tak ju odstránil, pôdu v kruhu aspoň priemeru 3/4 metra pokopal a udržiaval bez plevelu, zálievku dával len v prípade nutnosti a s mierou. IH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.147 (?), 18.2.2018 23:00

Děkuji za pomoc, zkusím to udělat jak píšete. A geotextili tam mám, tak ji dám pryč.

Nějaký postřik tedy asi na to není? V menší míře se mi to objevuje i na některých tavolnících.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 14.170 (?), 19.2.2018 1:11

Nectria cinabarina není příčinou, ale důsledkem. Ta houba napadá polomrtvá těžce poškozená pletiva.  Do zdravých se nepouští. Řešil bych to mechanicky, tzn. odstranit napadené části.

Nectria galligena vypadá jinak.

V

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika