Magnolie Genie



konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?)
16.4.2019 23:47

Po skoro 4 letech od vysazení proutkuwink má moje Genie 3/4m a dvě poupata, která po dnešním ranním mrazíku ještě více zčernala a nevím, jestli je uvidím také rozkvéstsad

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 15.4.2016 22:27

Nádherayessmiley Po několika pokusech objednat Rusticu Rubru a jelikož z ní pokaždé vylezla obyčejná stellata, jsem se letos naštvala, a Genie mám týden objednanou. Doufám, že alespoň s ní to vyjde a přemýšlím, jestli onu,,Rubru" zase vykopat a zasadit jinam a na její místo udělat asi 5. pokus o další Rubru a nebo vybrat nějakou z dalších nových odrůd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Melisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (300) - 190.197 (?), 16.4.2016 14:46

Dobrý den,

myslíte, že má smysl pokoušet se o magnolii na malé předzahrádce, kde by neměla kolem sebe hodně volné půdy (zjedné strany je zídka, z druhé zapuštěná betonová skruž)? Musí mít nutně kolem sebe volný "kruh"? Co jiná výsadba - nesnese to? Jen solitér ve volném trávníku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 102.197 (?), 16.4.2016 20:49

Jak daleko je zídka a ta skruž?

Magnolka potřebuje kyselou zeminu. Nekoření hluboko, kořeny se rozrůstají poměrně mělko, ale spíše do šířky.

Myslím si, že pokud bysle měl okolo vysazené rostliny místo alespoň 1,5-2m na každou stranu, tak by to mohlo stačit. Pokud tedy nebudete vysazovat nějaký vzrůstný druh.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Vacek - (32) - 105.220 (?), 28.1.2018 10:24

Mám Magnolii genii třetím rokem. Krásně kvete a mám z ní radost. Loni se na kmeni objevily trhliny v kůře. Ty jsem na jaře zatřel balzámem. Latos při předjarní kontrole jsem zjistil, že těchto trhlin je daleko víc. Za chvilku snad budu muset balzámem opatlat celý kmen. Trhliny nejsou jen na kmínku, ale i na koncích některých větviček. Poradí mě někdo co se s tím dá dělat nebo jde o nějakou nemoc?   Zdeněk

Praskání kůry Magnolie
Praskání kůry Magnolie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 28.1.2018 10:39

Nejsem žádný odborník, ale přijde mi, že to není žádná nemoc, ale všechno je to fyziologické, jsou to reakce na různá traumata: vylomená větev, ať už špatným střihem, nebo možná větrem(a neošetřená) možná i nějaký mrazík na mladý stromek... Je to vyhojené, zatírat to nemusíte. U té horní vylomené větve z korunky... asi bych to střihem snížila o ty dvě horní větve(bohužel) aby tam byl nový, správný střih, protože tady to zacelené není a je to brána pro infekce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Zdeněk Vacek - (32) - 105.220 (?), 28.1.2018 15:46

Ano, je pravda, že zde v poslední době hodně fouká vítr. Čím ošetřovat taková traumata, když balzám lze používat až nad 15 st. Celsia?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 97.234 (?), 16.4.2019 22:02

Po sedmi letech od vysazení má magnolia asi 3,5 m na výšku a pravidelně kvete na jaře a pak postupně i v průběhu léta.

Genie po sedmi letech od vysazení.
Genie po sedmi letech od vysazení.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 148.5 (?), 16.4.2019 23:47

Po skoro 4 letech od vysazení proutkuwink má moje Genie 3/4m a dvě poupata, která po dnešním ranním mrazíku ještě více zčernala a nevím, jestli je uvidím také rozkvéstsad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Zdeněk Vacek - (32) - 172.72 (?), 18.8.2020 11:43

Mám magnolii genii šestým rokem. Ještě však pořádně nekvetla! Na jaře spálí květy zráz a v letním kvetení se mě objevují květy takto napadené. Má někdo zkušenosti s tímto? Jedná se o chorobu či napadení? Dá se něčím stříkat?

květ Magnolie genie
květ Magnolie genie



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 148.5 (?), 18.8.2020 23:30

No, ono to letní kvetení je jaksi navícwink Květy můžou být připálené od sluníčka?  Ale na listech vidím i chlorozu, máte ji v rašelině? Pohnojila bych síranem amonným, či zelenou skalicí stříkla listy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika