Keře před plot



Lib. - (22) - 180.65 (?)
1.2.2009 10:07

Dobrý den. Děkuji za rady. Na Vilíny asi zapomenu. Nemohu se spolehnout na to, že mi moc neporostou. A když špatně snášejí řez, je to jasné. Paní Lído, děkuji za vysvětlení. Nenapadlo mě, že jde vlastně o dosažení půdorysu Já jsem si to neuměla představit asi také proto, že já bych při své obratnosti v tomto případě musila mluvit o obdélníku, či spíše lichoběžníku. Ten pohled shora je instruktivní. A děkuji na tipy keřů. Rozšířím svou teoretickou přípravu. Výsadbu plánuji na podzim. Nashledanou Libuše

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 163.195 (?), 23.1.2009 16:59, zobrazeno: 13448x

Dobrý den, prosím o radu, co vysadit z venkovní strany před plot. K dispozici je dlouhý pás mírně svažité travnaté půdy široký necelé dva metry, z jedné strany je oddělený dřevěným plotem od dvora domu, z druhé strany sousedí s asfaltovou silnicí. Orientace je na východ, takže tam slunce svítí dopoledne. Půda je jílovitá.

Rách bych tam na jaře vysadil nějaké hezké solitérní keře. Nejlépe zimovzdorné, které v dospělosti na šířku nepřesáhnou zhruba metr a půl, a po zakořenění a adaptaci nevyžadují zálivku. Mohou být listnaté (opadavé nebo neopadavé, ozdobné květy nejsou podmínkou) nebo jehličnaté (ale něco jiného než tůje). Našla by se nějaká vhodná rostlina? Je mi jasné, že podmínky nejsou ideální, takže možná budu muset uvažovat o jiném řešení.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 115.251 (?), 23.1.2009 17:08

Ja mám podobný prípad. Minulý rok som začala s vysádzaním zlatého dažďa a vajgely. Tiež sa rada dozviem, ktoré druhy kríkov by ešte boli vhodné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
romila - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (914) - 80.167 (?), 23.1.2009 18:02

Červený dříšťál, pámelník, svídy, tisy... M.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 23.1.2009 21:14

Trojpuk, zákula, ptačí zob, tavolník, jasmín -nižší, mahon, jalovec, skalník, syrský ibišek, azalky, svída, mochnovec, buxus... Navíc od mnohých je spousta různých odrůd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 163.195 (?), 29.1.2009 12:29

Děkuji za všechny tipy. Mýlil jsem se a je naštěstí z čeho vybírat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Lib. - (22) - 180.65 (?), 29.1.2009 13:17

Dovolím si upozornit na keř, který bych sama moc chtěla Jde o Vilín (Hamamelis intermedia) a sice odrůdy Jelena, který má květy do oranžova již v lednu, a Westerstede se žlutými květy v únoru a nádherným vybarvením na podzim. Neznám ale podmínky k jeho pěstování. Snad by to v upravené jílovité půdě šlo. Přeji hodně zdaru. Libuše

Pozn.: Obrázky najdete v aktualizovaných  Fotografiích Milana Havlise (  vilíny mu již  kvetou).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 29.1.2009 21:34

Vilíny jsou krásné, ale do uvedených rozměrů pozemku moc velké - nebo spíše široké. Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lib. - (22) - 180.65 (?), 30.1.2009 10:35

Paní Lído, děkuji za upozornění, vůbec jsem si to neuvědomila. Až teď jsem vyhledala, že jsou široké 2-4m. S tím jsem ve svých plánech nepočítala. A ještě prosím - jak vypadá střih  zákrsků do oválu? Díky  Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 30.1.2009 21:54

Myslela jsem tím půdorys stromku, normálně při pohledu shora tvoří kosterní větve stromku kříž a obvod koruny kruh, při střihu do oválu, aby byl přístup ze stran, tvoří větve písmeno X a tím pádem tvoří koruna stromku při pohledu shora ovál. Při pohledu ze strany má koruna normální tvar. 

Jinak pokud chcete nějaké jarní keře, tak třeba kaliny Viburnum farreri nebo bodnantense Dawn, tavolník Spiraea thunbergii (ten je nádherný, ale špatně se shání), kdoulovec Chaenomeles superba - různé barvy .   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Lib. - (22) - 180.65 (?), 1.2.2009 10:07

Dobrý den. Děkuji za rady. Na Vilíny asi zapomenu. Nemohu se spolehnout na to, že mi moc neporostou. A když špatně snášejí řez, je to jasné. Paní Lído, děkuji za vysvětlení. Nenapadlo mě, že jde vlastně o dosažení půdorysu Já jsem si to neuměla představit asi také proto, že já bych při své obratnosti v tomto případě musila mluvit o obdélníku, či spíše lichoběžníku. Ten pohled shora je instruktivní. A děkuji na tipy keřů. Rozšířím svou teoretickou přípravu. Výsadbu plánuji na podzim. Nashledanou Libuše

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika