Katsura katsura



host - 111.26 (?)
20.3.2018 21:04

Katsura tree je opravdu pojmenování Cercidiphillum japonicum. Český název Zmarličník japonský, říká se mu též Buchtovník - díky tomu, že čerstvě opadané listí voní po buchtách (perníku).

K sehnání je v několika podobách - normální, převislý C.japonicum Pendulum, s probordovělým mladým listím C.japonicum Rotfuchs..

listí má podobné zmarlice, menší, krásně se třepotá ve větru. Toleruje částečně zastínění, rád vodu. Poměrně rychlerostoucí.

Krásný exemplář penduly mají v Botanické v Troji, Japonská zahrada.

Květa

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Tom28 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 38.249 (?), 17.3.2018 13:15, zobrazeno: 2394x
Ahoj měl bych na vás dotaz ohledně stromů katsura. Viděl jsem v jednom poradě o stromech. "Tajemství stromů 2dil" listnatý strom s názvem katsura.. když jo vyhledáme na netu zobrazuje se mi Acer palmatum "katsura" tedy japonský javor malého vzrůstu. A po delším hledání jsem našel strom tomu podobný většího vzrůstu hodící se jako solitéra s širší korunou "cercidiphyllum japonicum" označováný jako katsura tree. Chtěl jsem se zeptat zda ji někdo má a popřípadě jak je tento strom náročný apod. Popřípadě kde by se dal sehnat. Také zda má. Svůj český název. Diky
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří 1968 - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1422) - 137.210 (?), 17.3.2018 17:32

Zdravím, mám Acer palmatum Katsura, ten druhý neznám.Katsura je nízký japonský javor se zlato-žlutým listem, miluje polostín a vlhkou spíše kyselou zem, taky je vděčný za občasné přihnojení draslíkem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 111.26 (?), 20.3.2018 21:04

Katsura tree je opravdu pojmenování Cercidiphillum japonicum. Český název Zmarličník japonský, říká se mu též Buchtovník - díky tomu, že čerstvě opadané listí voní po buchtách (perníku).

K sehnání je v několika podobách - normální, převislý C.japonicum Pendulum, s probordovělým mladým listím C.japonicum Rotfuchs..

listí má podobné zmarlice, menší, krásně se třepotá ve větru. Toleruje částečně zastínění, rád vodu. Poměrně rychlerostoucí.

Krásný exemplář penduly mají v Botanické v Troji, Japonská zahrada.

Květa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 111.26 (?), 20.3.2018 21:05

au..* Cercidiphyllum japonicum

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika