Je to bougainvillea?



Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.95 (?)
14.10.2012 11:46

V domovině a tam, kde lagerstémie vydrží bech zimní ochrany se u nic uvádí vzrůst 6 m.

V našich mrazových podmínkách bude lagerstémie každoročně namrzat a bude potřeba ji stříhat do nenamrzlého dřeva, tedy skoro až k zemi. Tím pádem bude odpovídat i výška, kterou za ten rok doroste - okolo 1,5-2 m. Tak si vysvětluji rozdíl mezi Havlisem uváděnou výškou a mezi Vaším pozorováním v Tours.

Lagerstrémie - i podle Vašho pozorování - kvete v pzddním létě, tedy na letos vyrostlých výhonech a tak jí každoroční hluboké sestřižení na bohatosti kvetení neubere.

Josef.

P.S. Rozdíly v počasí: zde bylo v lednu či únoru. V Izraeli - tedy ve Středomoří a o nějakých tisíc kilometrů jižněji - dělali sněhuláky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2,  3   
host - 153.77 (?), 12.10.2012 22:57, zobrazeno: 21340x

Roste to ve francouzském Tours před vlakovým nádražím a koncem září 2012 to takhle kvetlo, připomínám, že tam byly noční teploty asi 6 stupňů, ke konci týdne dokonce ráno lehká jinovatka:-) Myslel jsem, že je to bougainvillea, ale už mám vážné pochybnosti...


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.245 (?), 12.10.2012 23:04

Jsem přesvědčen, že to bougainvillea není, ale co by to mohlo být si nevzpomenu. Chtělo by to detail větvičky s květenstvím.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 153.77 (?), 12.10.2012 23:10

Myslím, že lepší detail asi nemám, bohužel..


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 235.245 (?), 12.10.2012 23:29

Tak jsem se k ěčemu dopátral.

Prozatím dám jen iniciály vědeckého jména : L.i.

To pro další pátrače, jestli se dopracujeme ke stejnému výsledku.

Dobrou noc.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.182 (?), 12.10.2012 23:49

Než jsem si to potvrdila na google, tak jste to napsal, také si myslím, že to je ona - i podle kůry a listů.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 13.10.2012 7:44

Letos jsem ji sázel k jižní zdi, tak jsem zvědavý, jak zvládne zimu. Kvetla celý srpen a září. Teď už ji mrazíky trochu ožehly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.152 (?), 13.10.2012 9:45

Beny, prosím, podělte se na jaře o zkušenosti s přezimováním. Samozřejmě nejlépe s fotkou aktuálního stavu dnes a po zimě.

Tímto vyzývám také ostatní pěstitele lagerstrémií, aby sdělili své zkušenosti a poznatky. Předem děkuji.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 237.152 (?), 13.10.2012 10:53

Ještě doplním drobnost: většina území Franncie (včetně zmíněného Tours a Paříže...) spadá - jak jsem si na mapě vyhledal - do klimatické zóny 8, tedy s průměrnou minimální teplotou cca 6,5-12°C.

Většina ČR je v zóně 6 tedy cca -18--24°C, nejteplejší ostrovy - teplé vinorodé oblasti - v zóně 7 - cca -12 až -18°C; vyššía chladnější polohy jsou zóna 5. (Údaje jsou orientační).

To uvádím jen pro porovnání, jaký je rozdíl teplot tam a zde.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.77 (?), 13.10.2012 17:30

Také upřesním. Konkrétně v Tours byla letos v září mnohem větší zima než tady, noční teploty odpovídaly nočním teplotám v Orlických horách, navíc tam je zřejmě velmi často nepříjemný vítr už od Atlantiku, cítili jsme ho nejméně 4-5 dní nepřetržitě 24 hodin, z toho jeden den nám málem povalil stan... A taky mě mate, že u Lagerstroemie se uvádí výška 1-2 metry, ale tyhle byly mnohem vyšší než například autobus.  Neboli - nebál bych se to pěstovat ani v Orlických horách pod sněhem  laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 233.95 (?), 14.10.2012 11:46

V domovině a tam, kde lagerstémie vydrží bech zimní ochrany se u nic uvádí vzrůst 6 m.

V našich mrazových podmínkách bude lagerstémie každoročně namrzat a bude potřeba ji stříhat do nenamrzlého dřeva, tedy skoro až k zemi. Tím pádem bude odpovídat i výška, kterou za ten rok doroste - okolo 1,5-2 m. Tak si vysvětluji rozdíl mezi Havlisem uváděnou výškou a mezi Vaším pozorováním v Tours.

Lagerstrémie - i podle Vašho pozorování - kvete v pzddním létě, tedy na letos vyrostlých výhonech a tak jí každoroční hluboké sestřižení na bohatosti kvetení neubere.

Josef.

P.S. Rozdíly v počasí: zde bylo v lednu či únoru. V Izraeli - tedy ve Středomoří a o nějakých tisíc kilometrů jižněji - dělali sněhuláky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika