Javor cukrový (Acer saccharum)



host - 214.32 (?) 
22.7.2017 13:31, zobrazeno: 2001x

Minulý rok jsem si koupil semínka javoru cukrového. V ledničce na vlhkém papírovém ubrousku všechny až na jedno vyklíčily. Naklíčené jsem je tedy zasadil do květináčů s univerzálním zahradnickým substrátem. 1/2 z nich potom vůbec nevylezla a ty co vylezly, udělaly 2 sady listů, a pak úplně přestaly růst. Během 2 měsíců byly všechny suché. Umístění se nacházelo na slunném stanovišti s pravidelnou zálivkou (ale ne přelité). Nevíte co jsem udělal špatně? Příští rok bych to chtěl zkusit znovu ale vůbec netuším kde se mohla stát chyba.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 225.115 (?), 22.7.2017 18:27

Substrát - nepoužít kupovaný.

Dokud "výrobcům" substrátů nedojde, že pokud v jejich výrobku lidem "pochcípají" jejich vypiplané sazeničky, tak v několika příštích letech si se svými substráty můžou tak jedině navršit hromadu, na které ani plevel neporoste a chodit se na ni dívat, tak jedině domácí kompost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.116 (?), 22.7.2017 18:45

Vysazené v květináčcích dát na polostinné místo někam pod korunu stromu. Mohlo by to být i tím substrátem, jak je uvedeno výš. Používám zeminu ze záhonu smíchanou s kompostem.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika