japonská vrba



host - 172.245 (?)
25.3.2009 13:36

Dobrý den, prosím vás nemáte někdo foto, jak má tahle vrba vypadat ostříhaná? Já ji teď v březnu ostříhala asi opravdu radikálně, až do starého dřeva, takže jsem odstřihla i ty nové výhony! Bylo mi řečeno stříhat tak na 3 očka, ale nevím jestli všechny výhony, i ty nové, nebo jenom ty staré silné. Moc děkuji za každou radu!!!

Katka

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 207.103 (?), 27.5.2008 12:31

Před dvěma roky se mi stalo totéž - panašované konce větviček usychaly. Loni už bylo všechno v pořádku a tak jsem usoudila, že mladé rostliny po přesazení nesnáší celodenní slunce. To znamená, že pokud ji máte v nádobě tak ji postavte do polostínu, hlavně aby nebyla vystavená polednímu slunci. Příští rok na jaře zkraťte větvičky, ona obroste a bude zase krásná a na sluníčko si zvykne.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 48.70 (?), 31.5.2008 7:54

Dobrý den.Vokolí nebo na japonské vrbě máme hodně černých mušek. máte takové zkušenosti.před jejím pořízením jsme takový problém neměli.  majka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.245 (?), 25.3.2009 13:36

Dobrý den, prosím vás nemáte někdo foto, jak má tahle vrba vypadat ostříhaná? Já ji teď v březnu ostříhala asi opravdu radikálně, až do starého dřeva, takže jsem odstřihla i ty nové výhony! Bylo mi řečeno stříhat tak na 3 očka, ale nevím jestli všechny výhony, i ty nové, nebo jenom ty staré silné. Moc děkuji za každou radu!!!

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 49.39 (?), 25.3.2009 15:34

Myslím, že to ta vrba přežije. Obráží snadno, ale já bych ji asi tak radikálně neřezal.

A během vegetace ji můžete několikrát přistřihnout a tvarovat ji třeba do koule, jestli se Vám to líbí.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
JitulaC. - (2) - 159.62 (?), 16.5.2009 1:23

Nazdar Katko. Japonskou vrbu mám 12 let. Stříháme ji, případně silné větve řežeme každý rok koncem února. Dosud jsme ji řezali jen na jaře, ale po přečtení této diskuze ji zkusíme ostříhat ještě v červnu, protože jinak narostly přes 2 m. dlouhé výhony. Posílám fotky, jak vypadala po řezu v r.2007 a 2008 a pak v půlce května. Přeji úspěch. Jitka.

Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Japonská vrba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Bretislav - (38) - 197.113 (?), 30.7.2011 21:18
Toto je klasický 'řez na babku', nejčastěji ho používali proutkaři, aby docílili maximální úrody mladých ohebných proutků. Vrba starší 6 let je k tomuto řezu jako stvořená. Skvělý nápad.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.126 (?), 20.6.2010 16:30

Dobrý den, dostala jsem 3 vrbičky, zatím jako malinké keře. Chci začít zastřihávat do tvaru, mám začít hned, nebo až trocu obroste? Kdybych zastřihávala teď, tak nezbude moc větviček. Děkuji Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.2 (?), 1.6.2015 10:06

Dobry den, prosim, nemate zkusenost s tim, proc nove listecky usychaji? Mame novou vrbicku na jare poprve ostrihanou a nove listky usychaji. Je zasazena na dopolednim slunicku, vody ma dost, ale objevila jsem dost pavucinek... Tak nevim, jestli slunicko spali mlade listecky, nebo za to muze pavoucek... minuly tyden jsem vrbu radeji postrikala, ale nepomohlo to. Dekuji moc predem za odpoved. Hanka smiley

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.239 (?), 1.6.2015 10:48

A stříkala jste proti sviluškám?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 157.2 (?), 1.6.2015 11:22

Ano, strikala jsem proti sviluskam, zkusim to dnes znovu, uz po treti s cas. odstupem...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Podklad dlažby na terasu22.4.2024
Výběr hliníkové pergoly od A do Z22.4.2024
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika