japonská vrba



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8   
            
host - 171.74 (?) 
2.12.2009 21:36

mám obavu, že se jednalo o roubovanou vrbu a z nějakého důvodu roubovaná část uhynula a roste jenom zelená podnož.Při tom, jaké zmetky kolikrát prodávají, ani bych se nedivil.           pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
               
host - 168.75 (?), 29.4.2010 23:09

Dobrý večer, měla bych taky jeden dotaz ohledně japonské vrby. Moje vrbička má 2 roky, vloni byla krásná, nestříhala jsem ji a řez jsem udělala někdy v půlce března. Nyní začala krásně obrůstat, ale jen jakoby její jedna část. Z hlavního kmene vychází tři velké větve a z toho jenom jedna hezky obrůstá, druhá začala obrůstat, ale malé lístečky úplně uschly a třetí větev zatím vůbec neobrůstá. Neobrostlé větve jakoby měli pod kůrou černá místa a mám pocit, že v momentě, kdy se tyto černé fleky objeví, tak větvička nenakvétá. Nevíte někdo, co se s ní dějě? A co udělat proto, aby se jí opět dařilo. Mám ji na severní straně, kde svítí jenom ráno. Nemůže to být tím? Děkuji Soňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 226.41 (?), 11.8.2010 22:37
Dobrý večer, ja mam s touto vrbou tie problem... kupila som ju pred cca. 3 mesiacmi, vysadila na slnecne stanoviste do prevazne piesocnato-hlinitej pody a hned som ju ostrihala na dlzku 10 cm, presne tak ako mi to v predajni kazali... vrba mi krasne rastla, pustila nove vyhonky a za posledne 3 dni zacali konce prutikov zasychat..a postupne zasycha aj od stredu..listy zhnednu a opadavaju... a neviem co mam robit ako ju zachranit??? Dnes som sa jej pozrela aj na korene a vyzera to ze ze su odumrete a iba mala cast je z nich pekna(vyssie z kmena tesne pod hlinov zacali rast uplne nove konere no nie je ich vela), dala som ju preto do kvetinaca a do chladku. Neviem ci to pomoze tak Vas prosim o radu ak niekto vie ako by som ju mohla na 100% zachranit. Som z toho smutna lebo to iste sa mi stalo aj minuly rok... presadila som ju do kvetinaca a uschla mi uplne.Za odpoved Vam vopred dakujem.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 102.233 (?), 26.4.2011 16:01

Mám japonskou vrbu - je ted 3 rok na skalce - nestříhala jsem ještě nikdy - nechávám přírodě vlastní růst - je to špatné? Valerie

japonská vrba
japonská vrba
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 26.4.2011 16:24

No ono se říká: proti gustu žádný dišputát... Mně osobně ta vaše - nezlobte se - připadá jak chumel zacuchaných vlasů. Japonská vrbička se normálně pěstuje kvůli pestrobarevnému mladému olistění, proto se dost stříhá. Ovšem pokud se vám takto líbí...           Lída


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 182.227 (?), 26.4.2011 19:43
Vrbička se dá vypěstovat i takováto.P

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 102.233 (?), 26.4.2011 20:10

Jééé, to je pohádkově krásná vrba. Doufám, že bude moje taky taky taková - prostě krása.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 220.130 (?), 26.4.2011 21:07

Máte krásnou, ta má na fotce je před dvěma lety, kdy byla 1.rok, teď už je také hustá, ale neměla jsem novější fotku. Jinak pro tazatelku - nemusíte se ji bát hodně ořezat (viz diskuze výše).            Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 182.227 (?), 27.4.2011 7:29
To není moje, vyfotil jsem ji u benzinky ve Skalici(SK).P
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 177.190 (?), 7.6.2011 12:02

Jen závistivě prohlížím tuto fotku. Mám přesně takovouto krásnou, hustou vrbičku. Jen ta růžová barva se jí nějak ztratila. Lístky jsou pouze panašované, ale pěkně růžové nejsou ani na jaře, když ji setříhám hodně.

Nezjistil už někdo čím jí pomoct?

Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika