japonská vrba



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 172.245 (?) 
4.6.2009 20:13

Tak už jsem doma, vrbu jsem pořádně prohlédla a zjistila, že na konci větviček, kde se tvoří nové lístečky, je vrba obsypaná mšicemi, použila jsem postřik CALYPSO, snad to pomůže!

Mějte se,

zdraví Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 7.190 (?), 14.7.2009 18:56

Japonska vrba je vazne krasny stromcek. Ja by som sa vsak chcela opytat ci je mozne ju pestovat aj v kvetinaci na balkone. Dakujem za odpoved. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 117.170 (?), 21.7.2009 17:03

Dobrý den,

mám také dotaz, mám Japonskou vrbu, ale keř, nikoli roubovanou na kmínku. Keř se také stříhá stejně jako vrby roubované na kmínku? Lenka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jesterka - (2) - 96.10 (?), 10.8.2009 16:02

Dobry den, mam vrbicku od jara a strihala jsem ji jednou. Pred ostrihanim byla krasne ruzova, ale ted jsou vyhonky dlouhe a stale zelene, vubec neni ruzova. Delam neco spatne, treba hodne zalivky nebo hnojeni? Dekuji za odpoved.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 139.41 (?), 10.8.2009 18:07

Vrba je ruzova ked vyhana nove vyhonky... Tie starsie zeleneju. Ja kazde 2 mesiace od jari zastrihnem asi 5cm konceky a je stale krasna ruzova pretoze stale vyhana nove vyhonky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Jesterka - (2) - 64.230 (?), 3.9.2009 13:58
Tak jsem podle rady vrbicku hned ostrihala a cekala na krasne nove ruzove vyhonky, ale bohuzel zase narostly jen zelene. Na fotce jsou vyhonky stare 3 tydny, hned od vyraseni byly zelene a nezmenily barvu.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 176.18 (?), 3.9.2009 22:38

Jestli hnojíte, může to být i tím. I u jiných kytek se stává, že pestrolisté kultivary po pohnojení ztrácí svou barevnost a jsou jen zelené nebo zelenobílé (bez červené), dokud živiny "navíc" nespotřebují.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 96.2 (?), 23.11.2009 20:19

poraďte prosím ještě - mám stejný dotaz jako zuzana - může se tato vrba pěstovat dlouhodobě ve velkém květináči na terase? mám ji tam 2 roky a zatím se jí daří, ale samozřejmě roste a květináč se nemůže zvětšovat donekonečna. Mám při přesazování taky zkrátit kořeny? Díky panidana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 201.2 (?), 23.6.2010 14:20

Dobrý den,

mám stejný problém jako Ještěrka. Moje vrba má krásně bohatou korunu, hodně ji stříhám, poprvé hned na jaře (cca březen), znovu v létě, ale ani jeden rok se mi nepodařilo docílit růžových konečků. Sice jsou panišované a dobíla, ale růžové ani náhodou. Přitom v bezprostřední okolí (bydlíme v řadovém domě s malou zahrádkou) ji má několik sousedů a všichni mají konce krásně růžové. Moje vrba má sice bezkonkurenčně nejhustější korunu, ale barva jí chybí. Nemůže to být třeba tím radikálním řezem, když ty méně husté "chudinky" u sousedů jsou barevnější?

Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
hajank5 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (501) - 126.125 (?), 23.6.2010 18:40

Zkuste ji ostříhat na podzim a uvidíte, že touto dobou už by měla být pěkně obrostlá a růžové konce, stříhala jsem ji známé a divila jsem se předevčírem jak je krásná/ vybarvila se/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika