Jaký keř podél plotu



host - 243.19 (?)
2.4.2021 19:02

na jesen som likvidoval pozostatky z 30 rocneho buxusoveho plotu, pokial chcete striekat plot 3x do roka chodte do toho, ja som nebol ochotny, za 2 roky mi ho zozrali husenice nakompletku. Ale daju sa najst aj stalozelene alternativy, ktore nateraz nemaju skodcov, sam teraz nieco vyberam

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 82.10 (?), 1.4.2021 21:59, zobrazeno: 3027x

Dobrý den,

rád bych podél drátěného plotu vysázel pruh keřů.

Keře nechci střihat.

Výška kařů 1,5 -2m

Keř by měl kvést

Doporučíte mi jaké keře mám nakombinovat, aby měl krásný živý plot, který bude plnit funkci včelodárnou, okrasnou a zároveň neprůhlednout?

děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 2.4.2021 8:26

Jestliže platí "nechci stříhat" jako základní požadavek, pak je jen málo druhů, které mají rychlý juvenilní růst a malé přírůstky v dospělosti. Npříklad z "jedmlých plotů" je to Dřín.

Plot by měl být vyskládaný z různých opadavých a neopadavých, kvetoucích a ozdobných listem... a to bude vždy trochu problém. Skoro bych to viděl, jestli nechcete slevit třeba směrem k rychlerosotucím snášejícím řez na pařez. Tam by ze stálezelených byly třeba kaliny (Pražská,...).

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
xsi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (218) - 232.4 (?), 12.4.2021 15:22

S dřínem souhlasím. Ještě bych přidal trochu kacířskou myšlenku - bambus. Ale s hlubokou pevnou ochranou, aby se nerozšiřoval do trávníku. Růst je rychlý a stříhat taky nemusíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.144 (?), 2.4.2021 8:42

Dejte tam buxusy a stříhejte jak v parku nebo na hřbitově. Jsou hezké i v zimě, což opadavé nejsou. Akorát těm včelám moc nepomůžete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 168.127 (?), 2.4.2021 9:23

To se mýlíte. Buxusy jsem nesmírně pylodárné. Mají sice malé nenápadné květy, ale pro včely jsou právě v tuto dobu bohatým zdrojem pylu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 38.27 (?), 2.4.2021 16:38

ano, to si málokdo uvědomuje, že cukrem se dají včely přikrmovat, ale pyl jako živina obsehující dusíkaté a další neenergetické stavební látky jsou pro výživu hmyzu včetně fčel nenahraditelné.

Možná by si pán měl vzít! pylový kalendář, spočítat si možnosti snůšky pylu v okolí a podle toho pak volit druhy keřů do plotu. Poslední podzimní pyl například dává břečťan.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 243.19 (?), 2.4.2021 19:02

na jesen som likvidoval pozostatky z 30 rocneho buxusoveho plotu, pokial chcete striekat plot 3x do roka chodte do toho, ja som nebol ochotny, za 2 roky mi ho zozrali husenice nakompletku. Ale daju sa najst aj stalozelene alternativy, ktore nateraz nemaju skodcov, sam teraz nieco vyberam

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 248.84 (?), 2.4.2021 23:25

Tavoly, trojpuky, forzýtie, pustoryl, vajgélie, šeřík, tavolníky, ibišek syrský, kolkvície... některé z těchto keřů jsou i s barevnými listy. Takový "míchaný" plot je pestřejší, než jednodruhový a je zajímavý celý rok. Mohl by tam klidně být i muchovník nebo arónie...                     Lída           

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 168.127 (?), 3.4.2021 9:24

Jsme včelaři a proto jsme řešili oplocení stejným způsobem, jako to chce udělat tazatel. Živý plot máme namíchaný z těchto keřů: hloh, líska, dřín, dřišťál juliin, evodie, jerlín japonský, trnka, pámelník, vrba jíva a také buxus. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 82.10 (?), 3.4.2021 9:36

Dobrý den, máte fotky svého plotu?moc mě to zajímá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika