Jak ochránit sakuru před housenkami



host - 156.234 (?) 
1.6.2011 14:52, zobrazeno: 4292x

Dobrý den, máme zasazenou japonskou třešeň a už nyní na jaře má ožrané skoro všechny listy. Mysleli jsme na lalokonosce, jelikož jsme žádného škůdce nemohli najít, ale nakonec se nám podařilo získat z jednoho listu tuto housenku. Můžete někdo poradit o jakého škůdce se jedná? Je možné, že housenky jsou na listech jen v noci, ve dne jsme žádnou nemohli najít, tahle byla nalezena s baterkou v noci, ale možná je to jen náhoda. Housenky jsou světle zelené, asi 2-3cm velké. Podle nožek to píďalka asi nebude.

housenka 2,5cm velká
housenka 2,5cm velká
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 152.34 (?), 1.6.2011 18:37

Na píďalku to má moc nožek a panožek, na bělásky je to málo chlupaté. Myslím, že to může být housenka můry zelné, kapustové nebo nějaké jiné jejich příbuzné. Já občas nějakou najdu na rybízu (kupodivu), ale na zelenině je nemám. Máte možnost buď housenky chodit v noci obírat (pokud není stromek moc velký) nebo použít nějaký deltamethrinový insekticid (třeba Decis Flow). Napadá mě ale, že když jsou housenky přes noc schované v půdě pod stromkem, musejí se do koruny dostat po kmeni, mohly by fungovat i lepové pásy (na které ale není moc hezký pohled).  Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 156.234 (?), 1.6.2011 20:33

Děkuji za tip. Také mě napadlo, že by to mohla být housenka můry, myslela jsem na osenici polní. Ale asi budete mít pravdu s tou můrou zelnou. Podle nožek/panožek, tvaru je to ona. Barva je trošku odlišna, ale asi na tom tolik nezáleží a četla jsem, že se mění dle toho, co žere.. Předpokládám, že insekticid ma širší spektrum účinku na více druhů housenek můr. Lepové pásy mi nevadí, pokud zaúčinkují. Sand ještě není pozdě, stromek je letos sázený a tedy listů moc nemá, z 50% je má zničené. Děkuji za info!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 152.34 (?), 1.6.2011 21:13

Deltamethrin má spektrum opravdu velmi široké. Jeho výhodou je, že kromě insekticidního účinku také působí na některé druhy hmyzu jako repelent. Je to totiž syntetický derivát přírodních sloučenin, pyrethrinů, které obsahují některé rostliny a odpuzují tak od sebe hmyz (třeba kopretiny).  Dejte jim na frak. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika