Vegetativní množení lípy a morušovníku



host - 110.107 (?)
4.9.2020 21:13

Za pár korun? zatím jsem jinou než 120 cm za 500 nenašel.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
host - 4.132 (?), 19.5.2015 22:01

Morušová semínka je nutné stratifikovat přes zimu v lednici. Najaře se vysejí do květináče s jemným výživným kompostem a pískem. Mělce. Musí se to udržovat vlhké, ale ne přemokřené. Celá legrace je o trpělivosti a trpělivosti:-) Semínka mají svoje biologické potřeby. Už jsem lámala hůl a najednou v květnu vyrašily hromadně.  V některém květináči jedna a má krásné zdravé lístečky, jinde hned více rostlinek najednou.

Řízkování zkouším již 3. rokem a stále neúspěšně. Začne to narašením větvičky, ale pak vše uschne. Prý to ale jde. Existují na to nějaké triky. Lze to prý najaře i napodzim.

Moruše nemá ráda kořeny jiných stromů a větších keřů v blízkosti, takže vysazovat tak, aby i v dospělosti měla svůj "klid". Pokud je zdravý sad, netrpí prakticky žádnými nemocemi. Lze sadit i jako živý plot.

Omezené množství rostlinek mohu poskytnout. Mám však mix více druhů. Převážně bílá a občas černá. 

Pouze osobní odběr v Praze.

lemarton@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 110.107 (?), 4.9.2020 21:13

Za pár korun? zatím jsem jinou než 120 cm za 500 nenašel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
HONZAD - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (497) - 176.214 (?), 2.1.2013 22:06

Jestli mohu přidat moje zkušenosti, tak jsem vloni zapíchl kolík z moruše černé do země jako kůl ke stromku a on mi zakořenil. Zapíchl jsem jej dokonce vzhůru nohama! Takže usuzuji že by mělo jít moruši docela dobře zakořeňovat. Důležité je ještě dodat, že se jednalo o asi 1 cm silný prut z mladého semenáčku. U plodonosných větviček z koruny dospělého stromu by byla pravděpodobnost zakořenění určitě menší. Jednou jsem zkoušel zakořenit moruši trnavskou - slabší větvičky v kyblu s pískem. Asi jsem písek přelil vodou, některé větvičky zhnily, pár kořínků se sice objevilo, ale nebylo z toho nic.

Že by zakořelila lípa, to bych nečekal. Možná za použití růstových stimulantů v optimálních podmínkách, pak ano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika