Hluboko kořenící listnáče do svahu



solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?)
27.5.2010 13:47
Nejhloubš má kořeny asi dub. Proto se nedožívají tolik let kolik by se mohli dožívat. Staré duby mohou mít kořeny až do hloubky 10 metrů ve spodní vodě a proto do nich často uhodí blesk.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 65.68 (?), 25.5.2010 13:52, zobrazeno: 14371x

Poradí někdo s výběrem hluboko kořenícího listnáče s cílem zpevnit svah proti ujetí? Co třeba buky? Díky za názory.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.5.2010 7:52

Nevím jestli i buky, ale na zpevňování svahů se doporučují habry. Také akáty.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 255.14 (?), 26.5.2010 8:10
u nás na hrádzi sú použité liesky - nahusto...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.172 (?), 26.5.2010 8:46

Jak muze nekdo doporucovat akaty opravdu nechapu - rocne boj proti expanzi akatu stoji desitky milionu, proto prosim akaty ne. Vhodna drevina zalezi na typu svahu - pokud se jedna o vysychavy jizne exponovany svah, tak jednoznacne dub zimni. Habrum ani bukum by se tam prilis nedarilo. Pokud se jedna naopak o vlhci svah, severne orientovany, tak je idealni prave ten buk, mozno i habr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 26.5.2010 9:50

Já o tom vím od ochranářů, dokonce bydlím v CHKO  Když jsem byla dítě, akáty u nás rostly, ale žádnou kalamitu jsem v tom neviděla. Byly pravděpodobně vysazeny na zpevnění traťového náspu, ale postupem času vymizely samy na trati i z jiných míst, kam se asi vysemenili. Nikdo s nima nebojoval, ale u nás se jim asi nedaří. Nevím jak je to u okrasných druhů, jestli i ty zpevňují svah - já mám Casque Rouge. Jestli tento dědí i sílu kořenonového systému bohužel nevím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 65.68 (?), 26.5.2010 11:10

Svah je to jihozápadní, ale bohužel přistíněný velkými topoly, jírovci a náletovými javory, takže nově vysazená rostlina bude bojovat o osvětlo i když se jí dá jistě pomoct odstraněním některých náletů...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 162.128 (?), 26.5.2010 21:47

na strmé svahy kolem dálnic se sázejí keře. Obvykle úplně obyčejné = ptačí zob, zlatice, pak takové ty, co kvetou bíle (ach ta pamět... dnes mi to jde). Nemají tam žádnou péči, a přesto to porostou, zahustí a zřejmě i zpevní. Svahy jsou dost vysoké, a strmé. Tak možná místo stromů zkusit keříky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
solutan - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (166) - 224.9 (?), 27.5.2010 13:47
Nejhloubš má kořeny asi dub. Proto se nedožívají tolik let kolik by se mohli dožívat. Staré duby mohou mít kořeny až do hloubky 10 metrů ve spodní vodě a proto do nich často uhodí blesk.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika