Fasciace ostrožky



host - 245.219 (?) 
5.6.2012 10:56, zobrazeno: 4358x

Dobrý den,

všimla jsem si, že moji oblíbenou rostlinu - ostrožku postihla zvláštnost jménem fasciace /svazčitost/. Ostrožka je před rozkvětem, ale já se chtěla zeptat, jestli po sebrání semínek z takto postižené rostlinky a jejich vysetí mám šanci vypěstovat nové rostliny, které by měly šanci být postižené fasciací? nebo mi vyrostou rostlinky normální? Viděla jsem kdysi lilii a náprstník s fasciací a byla jsem nadšená, jak překrásné květenství je schopna příroda vytvořit:). Máte s tím někdo zkušenosti? Děkuji. Přikládám foto této ostrožky z loňska, kdy květenství bylo ještě úplně normální.

ostrožka
ostrožka
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 58.254 (?), 6.6.2012 21:19

Úvodem jenom drobná připomínka - ostrožka nepatří mezi listnáče, ale je to trvalka.Škoda, že ukazujete loňskou fotku a ne tu fasciaci, aby každý viděl. Podle posledních poznatků fasciace bývají nejčastěji u rostlin způsobeny po nakažení fytoplazmou, což je taková potfora ani bakterie... Tyto mikroorganizmy se často vyskytují na meruzalkách a z nich se pak dostanou i jinam. Nemáte poblíž vaší ostrožky třeba rybíz? Ty fasciace u květin jsou zajímavé, ale že by byly vždy krásné? Na lodyze bývá potom tolik květů, že se nemohou ani pořádně otevřít, ale to je věc názoru. Zajímavý bude další osud vaší květiny, ale nejspíš ji postupně nákaza udolá. Pochlubte se v budoucnu, za všechny zvědavce předem děkuji.  pH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 245.219 (?), 11.6.2012 14:01

Omlouvám se za špatné zařazení příspěvku, všimla jsem si toho pozdě:). Fasciaci nafotím a pokusím se vložit. Děkuji za odpověď, a zároveň odpovídám ano, v okruhu 10 metrů je 5 rybízů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika