Chci sehnat tento stromek a nevím co to je



host - 233.76 (?)
7.8.2016 16:05

Dle mého je to prunus ceracifera nigra, mám ji a  je to nádherný strom.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
   
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 7.8.2016 10:55

Nevíte nekdo jak se stromek jmenuje a kde se dá sehnat?...ani nepotřebujete vědět jak se to jmenuje, stačí zvednout zadek od kompu a vydat se do nejbližšího většího zahradnictví. Všeliké červenolisté slivoně, jabloně atd. jsou běžně v nabídce. Takže stačí vybrat stejný stromek jak má ten váš kámo, a večer už může být stromek vysazený. laugh

Horší by to bylo kdyby to případně byla ta sakura, ty aspoň u nás moc nebývají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Ivan Hlavatý - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4384) - 113.117 (?), 7.8.2016 11:23

Výnimočne s Ferdom súhlasím (až na tú formuláciu nasledujúcu po "stačí..."), z pragmatického hľadiska má úplnú pravdu. Na Vašom mieste by som to spravil presne takto.   Toto naše teoretizovanie je v podstate zbytočné, podstatné je aby sa Vám strom páčil, či je to Pavel alebo Šavel je až druhoradé.    IH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 233.76 (?), 7.8.2016 16:05

Dle mého je to prunus ceracifera nigra, mám ji a  je to nádherný strom.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.8 (?), 7.8.2016 22:38

Prunus c. Nigra má ale delší stopky u květů, než jsou na fotce tazatele, tam jsou přisedlé jako u broskví - porovnejte si to :           Lída

Prunus cer. Nigra
Prunus cer. Nigra
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Josef. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2694) - 135.254 (?), 8.8.2016 23:31

Po delší úvaze dávám Lídě za pravdu, že to nejspíše (skoro jistě wink) bude jí zmíněná červenolistá broskvoň.

Sice s e mi to na ni zdálo málo "broskvolisté" (listy se zdají být o něco širší, než u broskvoní běžně bývají) a ani větvení stromku není jako "klasická broskvoň", ale ostatní znaky - postavení a tvar květů, přisedlost květů - na ni sedí lépe, než na myrobalán. Navíc (mně známé) červenolisté myrobalány nemají ani ve spodní části korunky zelené listy...

S "rudým císařem" se tak často nesetkávám.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Ferda Mravenec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2064) - 247.50 (?), 9.8.2016 0:10
Toho cisare jsme meli, je to uz par let co uschl, ale jestli si to jeste dobre pamatuji tak kvetl na jednoletem dreve, jak uz to broskve delavaji. No a je otazka jestli vse co kvete na te fotce je taky jednolete drevo?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Standa_HK_ - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1484) - 248.13 (?), 9.8.2016 0:13

Zrovna letošní jaro jsem řešil podobný problém se sakurou. Raději než zjišťovat obchodní označení "nějaká PENDULA", tak jsem vzal rouby a dal je na dvě podnože COLT.

Tady je jisté, že ať to bude P. persica nebo P. ceracifera, tak to půjde na stejné typy podnoží (vybíraných podle půdních podmínek). S ohledem na životnost stromku je vhodné preferovat slivoňovou podnož před broskvoňovým semenáčem. Samozřejmě-že sehnat hotový stromek je o 2 pěstební sezóny rychlejší cesta.

SfK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 240.228 (?), 9.8.2016 11:09

Mám ceracifera nigra i červenolistou sakuru a ani jedna z nich tohle určitě není. Podle květů má určitě pravdu Lída, květy jsou broskvoňové. Toho císaře jsem ale nikdy neviděla, ani doteď neznala. Je pěkná, ale nemusím mít zase všechnowink)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 157.239 (?), 9.8.2016 11:39

Viděl jsem vladaře na dvou lokálech, silně trpí na monilii, plody zgrblé-málo masíčka, barva širších listů a květy- nádhera.SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.8 (?), 9.8.2016 12:04

Chodím denně kolem císaře na zahrádku, v květu nádhera, olistění tmavě červené hlavně v horní části stromku, plody pozdní a malé, k jídlu rozhodně nelákají (chuťově nevím, o tom jsem s majitelem nemluvila). Růst stromu jako na tazatelově fotce, zatím zůstává menší. Majitel ho měl od Starkla.  Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika