blýskavka aneb Red Robin



host - 176.18 (?)
23.3.2009 21:35

Asi nemohu moc radit, sázela jsem Little Red Robin teprve vloni na podzim, ale zimu /zatím/ přežila bez problémů. Přikryla jsem jí kořeny borovým jehličím, spodek obložila smrk.chvojím a přes to dala bílou netkanou textilii. Měla jsem o ni obavy, byla dost pozdě sázená. Během zimy jsem ji asi 2-3x zalila. Nyní jsem zatím nechala tu textilii kvůli jarnímu sluníčku, aby jí nespálilo listy. Jinak vypadá stejně jako když jsem jí přikrývala... S tím stříháním bych počkala, jestli ještě někde neobrazí, až začne být tepleji.

Stejně jsem obalila i Osmanthus heterophyllus (měla jsem obavy ze silnější zimy) a je také OK.           Lída

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
milichovska - (5) - 208.46 (?), 25.4.2008 21:25, zobrazeno: 49457x

Dobrý den, prosím o radu. Čeho se mám vyvarovat, aby mi Red Robin ve zdraví přežil léto a naopak zimu? Jaké jsou s ním vaše zkušenosti? Dnes jsem zakoupila v květináči cca metrovou rostlinu, komentář v zahradnictví byl poněkud vágní, asi jak pramenil z neznalosti, a na internetu jsem si vyhledala, že v létě potřebuje extra zálivku a zimu snáší taky hůře. Tak nevím, jestli v době dovolených vydrží bez extra zálivky, pokud bude pokryt mulčovací kůrou a zda i ona ochrání pak v zimě před mrazy. Nebo mám rostlinu zajistit ještě jiným způsobem? Celou zahradu máme prakticky pod přímým sluncem.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.175 (?), 26.4.2008 22:07

Tento druh photinie - potřebuje především polostín - a tam zálivka není tak často potřebná. Mám tři kusy na severní Moravě. Zatím stále v květináčích zakopaných v zemi a k mému překvapení ani zima 2006 je nepoškodila i přesto, že jde o druhy dosti choulostivé a ač jsem to ani nečekal a o ně se ani nestaral, červené jarní zbarvení listů i přesto je velice intenzivní. Pokud jde o polohu přechodně zatím stále umístěny v závětří stromů. Na plné slunce bych je, ale při přesazení neriskoval sadit 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 116.93 (?), 13.5.2008 13:10

Ziji v Italii, kde je tento ker naprosto beznym kerem pro zive ploty, proto mne zarazi, ze by mu tak moc vadilo slunicko! Tady je to spolu s bobkovisni nejvice pouzivany ker na zive ploty. V oblasti, kde ziji v zime klesaji teploty pod nulu i 10°C a nejake skody na kerich nevidim. Samorzejme jim vadi tezky snih, ktery je muze rozlamat, takze pokud pestujete kez v rozlozenejsi forme, doporucuji ho svazat. Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 1.3 (?), 13.5.2008 14:08

Tato krásná neopadavá blýskavka je výsledkem křížení japonské maminky photinia glabra a čínského tatínka photinia serrulata. Důležitý je ale fakt, že Red Robin má větší a lesklejší listy, které jsou sytě bronzově vybarvené nejen jako mladé, ale až do příchodu nových přírůstků. Kvete v hustých latách na začátku jara. Má ráda vlhká, nikoli zamokřená stanoviště - vzhledem k vysokému odparu vody z listů potřebuje v letních měsících zálivku navíc. V mírnějších oblastech je populární jako živý plot. U nás jí nabídneme chráněné stanoviště a vystavíme na odiv vedle jiných stálezelených keřů či stromů se sytě zelenými listy, aby dobře vynikl barevný kontrast. Pokud vám rostlina po neobvykle tuhé zimě přeci jenom omrzne, nebojte se ji sestříhnout, i hluboce, obrazí znovu a ještě hustěji. V zimě, pokud nemrzne a není zmrzlá zem, zalévejte!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.9 (?), 23.3.2009 10:25

Dobrý den... prosím o radu... pěstuju Photinii Red Robin několik let... dnes už cca 170cm vysoká... jenže nyní jsem zjistila, že všechny listy jsou suché, prostě bez života... na netu jsem vyčetla, že se jedná o stálezelený keř, tudíž to vypadá na umrznutí.Takže z výše uvedeného příspěvku... mám ji opravdu ostříhat?Tady bych musela zasáhnout asi opravdu tvrdě.Jak postupovat při zazimování?Něčím obalit, zakrýt?Děkuji předem za jakékoliv info.Janap

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.18 (?), 23.3.2009 21:35

Asi nemohu moc radit, sázela jsem Little Red Robin teprve vloni na podzim, ale zimu /zatím/ přežila bez problémů. Přikryla jsem jí kořeny borovým jehličím, spodek obložila smrk.chvojím a přes to dala bílou netkanou textilii. Měla jsem o ni obavy, byla dost pozdě sázená. Během zimy jsem ji asi 2-3x zalila. Nyní jsem zatím nechala tu textilii kvůli jarnímu sluníčku, aby jí nespálilo listy. Jinak vypadá stejně jako když jsem jí přikrývala... S tím stříháním bych počkala, jestli ještě někde neobrazí, až začne být tepleji.

Stejně jsem obalila i Osmanthus heterophyllus (měla jsem obavy ze silnější zimy) a je také OK.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 248.9 (?), 24.3.2009 6:49

Děkuju... no tohle jsem opravdu podcenila... mám ji už pár roků a teď když je z ní parádní keř, to vypadá že o ní příjdu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 13.154 (?), 16.1.2019 9:46

já o ní u Havlise četla, že pokud v zimě omrzne, nemusíte se bát ji sestřihnout a to i hluboce, že orazí... ale někdy se plete omrznutí s uschnutím, zrovna tento keřík potřebuje zálivku i v zimě :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 34.151 (?), 1.1.2019 13:31

zdravím, hledal jsem způsob rozmnožení a nějak se nedaří... pouze v jednom článku je zmínka o množení semeny což je na delší dobu.

Poradíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 13.154 (?), 16.1.2019 9:49

zkuste řízkování, přelom jara a léta, do stimulátoru a zasadit :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika