Acer palmatum Atropurpureum



Stránky: 1,  2   
host - 146.248 (?) 
17.7.2006 11:11, zobrazeno: 43527x
Dobrý den, prosím o radu. Vloni na jaře jsem zasadila javor dlanitolistý Acer palmatum Atropurpureum.Je orientován na severovýchod. Konce listů mu nyní začínají usychat - co mám dělat?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 125.55 (?), 17.7.2006 22:54
Tento javor je velice náročný na pěstování a na výběr místa. Zaschlé konce mohou být spálené od sluníčka. Zkuste javor v těchto horkých dnech nějak přistínit. J.V.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 80.104 (?), 26.7.2006 13:52

Nemohu souhlasit s názorem, že tento javor je velice náročný na pěstování a na výběr místa. Pokud to není vyloženě úpalové místo třeba ještě s pískovou půdou, roste spolehlivě všude.

Naprosto souhlasím se zbytkem reakce J.V. Javory všeobecně mají špatný cévní systém a v takovýchto vedrech nestíhají. F.H.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
monica - (6), 6.4.2007 11:27
neví někdo proč mi lístky javoru uvadají? má zeminu písčito-rašelinovou se štěrkovým podložím, chráněn při východu slunce, až na to polední toho moc dobře chránit nejde, listy byly pěkně červené, ale teď  tmavnou až do hněda, kdo pomůže? že by to bylo zálivkou? nechci ho moc přemokřovat, ale i když jsem ho zalila, moc to nepomohlo
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 191.35 (?), 6.4.2007 19:47
Může to být svraštělka javoru, hobová choroba. Postřik se provádí v této fázi rašení nebo lépe tak před týdnem /je už skutečně takto vyrašený přirozeně, nebo je nedávno koupený a zasazený už narašený?/ Používá se Dithane, listy postříkat i zespodu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
monica - (6), 6.4.2007 21:00
je fakt, že jsem ho nedávno koupila a zasadila už takto narašený
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 191.35 (?), 7.4.2007 6:41
Dobrý den, to bude tím. Je spálený od slunce nebo namrzlý. Určitě pár listů ještě odejde, než se aklimatizuje. Zalévejte, něčím ještě zastiňte, třeba nějakou deskou od jihu. To Dithane bych použil každý rok.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Artpraktik - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (61), 6.4.2007 16:01
Kultivary, najmä s farebným olistením sú o niečo chúlostivejšie. Tento javor vyžaduje kyslejšiu pôdu. Nevýhodou býva aj to, že zákazník často kupuje dvojročnú sadenicu pretože je lacnejšia. Skúste kúpiť väčší stromček, urobte kypré kyslé lôžko ( nevápnená rašelina + zemina, zakúpená namiešaná zemina pre kyslomilné rastliny, rododendrony...) Dobré rady získate od pestovateľov bonsají.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
monica - (6), 13.4.2007 8:49

tak mám radost, po třech dnech se javor oživil a to proto, že jsem ho přesadila do květináče se zeminou pro rododendrony s trochou perlitu, zvadlé lístky se narovaly a utužily, přes noc ho schovávám v garáži kvůli teplotním výkyvům a přes den je v polostínu u pergoly

celá ta sranda mě pěkně stála!: javor - 250,-   květináč - 100,-

zemina pro rododen. - 66,- perlit - 28,- zemina do původní jámy (3 kolečka) - 300,- = celkem 744,- pak že  ZAHRADA JE HRA 

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 197.66 (?), 26.4.2010 16:26

Zhruba takto velký javor jsem si objednala v Zahradnictví Václav Kotek za 40,--. Je pravda, že je to asi 2letá sazenice, ale roste krásně.

Alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika