Třapatka srstnatá Praire sun



host - 72.33 (?)
28.2.2009 10:21

Také jsem ji měla vloni vypěstovanou ze semínek, a byla přesně taková, jako na obalu. Fakt. Pokusím se najít foto, určitě mám.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 25.2.2009 9:56, zobrazeno: 13225x

Koupila jsem si semínka této letničky - má citronové terče a zlaté okvětní lístky. Máte někdo s touto letničkou zkušenosti? Jak "velký" trs při správné péči udělá? - na záhon se mi všchny nevejdou, a tak uvažuji, že bych dala nějaké do květináčů na terasu - abych věděla, zda mám dávat sazeničky jednostlivě nebo třeba po 2 - 3 kusech...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 143.62 (?), 26.2.2009 16:07

Vypěstovala jsem si praire sun loni ze semínek. V květnu jsem je vysadila na záhon a od té doby jsem se o ně vlastně nestarala. I tak se jim dařilo moc dobře. Vyrostly zhruba do metru a i na šířku trs něco zabral, nedokážu to přesně odhadnout. Do květináče mi ideální nepřipadají. Moc pěkné ale byly k řezu. A nemáte někdo zkušenost jestli v našich podmínkách přežijí zimu? Ahoj Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 163.74 (?), 26.2.2009 21:05

Zimu prezije bez problemu, je to trvalka, nenarocna na peci, mam ji nekolik let a stale se rozrusta.Nesnasi promokreni.Sucho snese snaze.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 26.2.2009 21:32

Třapatek je jako trvalek spousta druhů, toto by však měla být letnička... 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 26.2.2009 21:38

Jano, a nemáte fotečku? Abych viděla, jestli ta barva bude opravdu taková, jako na obrázku obalu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 72.33 (?), 28.2.2009 10:21

Také jsem ji měla vloni vypěstovanou ze semínek, a byla přesně taková, jako na obalu. Fakt. Pokusím se najít foto, určitě mám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 191.75 (?), 2.3.2009 20:13

Ahojky!

Vloni jsem tuhle třapatku vysadila poprvé a musím říct, že mě okouzlila. Z každého semínka se udělala pěkná sazenice a tu jsem každou zvlášť vysadila do záhonu. Jestli přežívá zimu, zjistím letos na jaře, ale četla jsem, že je to letnička a nebo také kraátkodobá trvalka. Tak se v tom vyznejte!

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 72.33 (?), 3.3.2009 8:27

Přesně tak! Já myslím, že to spíš bude ta krátkodobá trvalka. Překvapilo mne totiž, že jim vůbec nevadil první mráz. Jiřiny a ostatní letničky byly... no pryč ale třapatky držely!  Tak uvidíme, moc se mi líbily.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Miky - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (92) - 168.117 (?), 4.3.2009 10:41

No nádhera, s tou oranžovou je to pastva pro oči  Už se taky těším... Kdy jste vysévali? Mám už teď nebo ještě počkat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.33 (?), 6.3.2009 16:11

Já už jsem je vysela, mají asi 1,5 cm.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika