Slunečnice



Stránky: 1,  2   
Brasica1 - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (98) - 19.216 (?) 
10.11.2010 17:38, zobrazeno: 10282x

sezona letniček skončila ale ještě poslouží jako krmítko pro hladové sýkorky

slunečnice-krmítko
slunečnice-krmítko
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 103.29 (?), 10.11.2010 17:50

Mé okrasné slunečnice letos nevytvořily téměř žádné semínka.Asi za to mohlo to podivné počasí a nedostatek možnosti opylení. Divila jsem se, že ty moje lumpačky letos slunečnice moc neloupou a když jsem si chtěla uchovat pár semínek pro příští rok, přišla jsem na to, že jsou chytřejší než já.Pravidelně ale už kontrolují připravené krmítko.Je ale stále teplo a tak slunečnice zůstává v pytli a ony musí sbírat hmyz.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 176.18 (?), 10.11.2010 21:21

No u mne už slunečnici mají, jak doma na okně, tak na zahradě v krmítku. Zatím se tam živí hlavně sýkorky. Aspoň budou vědět, kam lítat, až napadne sníh...           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.11.2010 10:06

My máme slunečnici už v krmítku a lojové koule na stromech. Je lepší ptáčky zvykat už včas před zimou. Už teď tam chodí nejen sýkorky, ale i strakapoud, datel, sojky, straky a šmejdí tam i veverky. Marcela

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 151.38 (?), 11.11.2010 10:13

No jen aby Vám to vydrželo i na konci zimy, když je krmiva nejvíc potřeba.Ted bych rozhodně nekrmil, je ještě čas, a teplo.Nechme ptáky, aby si hledali potravu sami, a nezlenivěli čekajíce, že ji najdou v krmítku.Co když tam jednou nebude.V tomto období je ještě teplo, a všude potravy(semínek, červíků) dost.

rostislavik

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Marvella - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (820) - 35.114 (?), 11.11.2010 11:35

Krmíme je opravdu poctivě celou zimu, je teď sice ještě teplo, ale podle ornitologů se mají zvykat dřív. Děláme to tak léta a funguje to. Zbaští toho potvůrky opravdu hodně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 176.18 (?), 11.11.2010 13:35

Souhlasím s vámi, také jsem slyšela, že se má začít krmit dřív, aby pak za mrazu věděli kam letět. Však oni se nám odvděčí   :-)))           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Oxalistriangularis - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (578) - 247.176 (?), 11.11.2010 10:18

Moc hezký obrázek. Mých asi 70 ks slunečnic si sýkorky začaly sklízet velmi samostatně sotva začaly slunečnice dozrávat. A tak mi zůstal jen materiálu do kompostu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 183.242 (?), 11.11.2010 13:40

No, naše holky to asi někde taky četly nebo slyšely, že si mají začít zvykat a slunečnici sklidily, aspoň jsem nemusela přemýšlet jak ji usušit, aby nezplesnivěla. Jinak mají všichni ještě dost všelijakého zobání po zahradách a neobdělaných polích v okolí. Dobře ví, kam mají letět až začne mrznout, krmítko pověšené ješte nemáme, ale každý den to kontrolují. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 85.243 (?), 11.2.2011 13:31

V roce 1976 jsem si z ruska dovezl několik semínek slunečnice která se u nás jěště nepěstovala. Dodnes potomky pěstuji ale mají rozdílné květy. Jedno jim zustalo stejné a to množství květů. Za každým listem vyrůstá stonek s minimálně 3 květama, takže rostlinka má okolo 50 květů. Dorustají do býše asi 2 metry a stvol jsem musel vysekávat sekyrou. Přes léto přitahují včeličky a ptáčky.  Abych zajistil na nácledný rok semena, obaluji několik květů do punčocháčů. 

 

          

slunečnice
slunečnice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika