Rada věčnému začátečníkovi



Vytvarnik - (8) - 165.222 (?) 
27.8.2009 10:25, zobrazeno: 5220x

Dobrý den. Potřebuji poradit a doufám, že nejsem zcela mimo.

Mám na zahradě cca 5 metrový terení předěl, který rozděluje plac před chatou na dvě výškové úrovně. Je to takový betonový schod vysoký 24 cm. Za 2-3 roky se to bude obkládat kamenem, ale do té doby bych to chtěl něčím zakrýt. Mám vizi, že před tím udělám úzký záhon. Z jara by tam mohly být tulipány, či narcisy a poté nějaké letničky.

A k tomu se váží hned dvě otázky:

1. musím i narcisy vyndavat, tak jako se vyndavají tulipány, aby se "nezahrabaly"?

2. Co tam dát za ty letničky? Chtěl bych něco okolo 30 cm, ale ne afrikány.

Moc děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 176.18 (?), 28.8.2009 1:02

1) Tulipány i narcisy se přesazují na jiné místo většinou až po třech letech, mezitím na záhoně zůstávají i přes zimu. Takže je do doby obkládání zídky nemusíte vytahovat.

2) Letniček kolem 30cm je mooooc, jak k přímému výsevu, tak těch, co se musí předpěstovat (nebo koupit sazenice). Také záleží na tom, jak moc Vám tam svítí slunce. Já mám ráda hledíky, měsíček, nestařec, lobelky, gazánie, pomněnky, krásnoočko, dvoutvárku, kalifornský máček, smil, limonku...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Vytvarnik - (8) - 165.222 (?), 28.8.2009 9:54

Děkuji. Je to orientováno na jihozápad, takže tam svítí slunce od cca 11 hodin až do pozdního večera.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 218.10 (?), 5.9.2009 13:22

Mám nejnovější zkušenost s měsíčkem - dostala jsem od mamky sazeničky, dost pozdě - v půli července - asi tři nevydržely, ostatní super rostou, nestarám se, přežily i sucha v srpnu, kdy nebyly zalévány týden... Jsem nadšená, je to první pokus - a příští rok žádné experimenty, budou všude krásně oranžové měsíčky, mám v květnu zasít semena a zalévat - pak už prý porostou samy  :-))

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika