Pryšec křižmolistý



VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?)
5.7.2019 12:52

Pred sedmi rokama jsem vysadil tri ostruziny a mezi nasadil pryšce po dvou letech mi v zime zlikvidovaly vsechny ostruziny a jen jeden prysec jestli hrabosi posli to nevim   ted mam ostruziny v kralicim pletivu a mam klid      podobne to bude u mrkve napred zlikviduji mrkev potom jinou zeleninu a az nebude nic tak pak mozna prysec krizmolisty     vasek5

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 153.209 (?), 5.7.2019 7:08, zobrazeno: 3306x

Takže letos jsem si vysel asi deset semen tohoto pryšce k záhonu s mrkví. Prý vytvoří kořenovou síť která odpuzuje hraboše a hryzce. Když se jeho tkáň naruší, tak vypouští dráždivou mléčnou tekutinu. Řekněte, opravdu tato rostlina na hraboše zabírá?

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 153.209 (?), 5.7.2019 7:10

Ještě jsem se chtěl zeptat jestli vám nezapleveluje záhony, prý se někdy dokáže vysemenit. díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 5.7.2019 7:49

Znám pro zdraví lidí bezpečnější způsoby boje, než latex pryšce-např. větrníčky z pet lahví, skleněné lahve od piva šikmo zapravené do půdy, časté okopávání a vůbec pohyb po pozemku... SPCH

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.197 (?), 5.7.2019 11:40

O hraboších a hryzcích se to říká. Osobně ho nechávám růst třeba v mísách u mladých stromků (co kdyby fakt působil?). Ohledně vysemeňování - ano, vysemeňuje se, ale semenáčky se dobře tahají a zas takové množství jich není (ale je fakt, je u mne je tak 5-10 pryšců na 400m2.Semena tvoří druhým rokem (je to dvouletka).                     Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
VASEK5 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (198) - 33.10 (?), 5.7.2019 12:52

Pred sedmi rokama jsem vysadil tri ostruziny a mezi nasadil pryšce po dvou letech mi v zime zlikvidovaly vsechny ostruziny a jen jeden prysec jestli hrabosi posli to nevim   ted mam ostruziny v kralicim pletivu a mam klid      podobne to bude u mrkve napred zlikviduji mrkev potom jinou zeleninu a az nebude nic tak pak mozna prysec krizmolisty     vasek5

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika