Povíjnice - Haevy blue?



host - 52.174 (?)
8.2.2010 11:03

To je krásná barevná kombinace!  Pokusím se poradit - podívejte se na názvy odrůd Azur, Clark, Himmelblau, Heavenly Blue, třeba se strefíte. Já to podle fotek neumím posoudit.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
Kosmatec - (18) - 104.182 (?), 8.2.2010 10:31, zobrazeno: 14945x

Prosím, nemá někdo nazbyt několik semínek povíjnice, která je na přiloženém obrázku?  V obchodě jsem nesehnala . Případně poraďte pod jakým názvem ji mám v obchodech hledat. Semínka mě nedozrála, takže jsem o krásnou balkónovku přišla.  Mohu výměnou dodat semena barevných máčků - (vděčná dvouletka - je ozdobou i skalek - kvete velmi brzy na jaře, i semena hořící lásky - laický název ).

Děkuji

0

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 52.174 (?), 8.2.2010 11:03

To je krásná barevná kombinace!  Pokusím se poradit - podívejte se na názvy odrůd Azur, Clark, Himmelblau, Heavenly Blue, třeba se strefíte. Já to podle fotek neumím posoudit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kosmatec - (18) - 104.182 (?), 8.2.2010 11:19

Děkuji, hned začnu hledat.

O.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 8.2.2010 12:15

Pod tím názvem jsem nenašla, ale.. Povojník pupurový Krásně jim semínka vzcházejí, klíčivost výborná - tedy obecně. Kdybyste nesehnala, zkusím to tady na Moravě, firmu mám nedaleko, co by kamenem dohodil... Pěkný den D.

11.02. přidáám foto, je to od jiné firmy, ta vpravo má nápis Blue, když tak se ozvěte

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
gabca - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 171.228 (?), 14.2.2010 15:53

Dobrý den, myslím, že tuhle povíjnici mám doma. Na sáčku je napsáno Ipomoea purpurea (L.) ROTH a vzadu je napsáno AZUR. Na netu jsem ji našla od Sema

AZUR
AZUR
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kosmatec - (18) - 105.26 (?), 19.2.2010 9:01

Děkuji, ale myslím, že jde fakt o povíjnici Heavenly blue, kterou ale nemohu v obchodech objevit. Už jsem koupila a dokonce doma nasela Azur a povíjnici nachovou, ale myslím, že květy jsou menší a ne tak výrazné (určitě doma všechny přerostou a později pak koupím semena nová)

Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 29.6 (?), 20.2.2010 11:49

dobrý den, povíjnice nachová rčoste prakticky jako plevel - není šlechtěna a semínka působí halucinogenně.Množství a způsob nebudu uvádět, jelikož nechci toto rozhlašovat. Jinak si myslím že povíjnice "blue"  se dá sehnat, ale chce to hledat květinářství. přeji hodně štěstí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosmatec - (18) - 105.26 (?), 23.2.2010 11:14

Už jsem spokojená - dostala jsem v OBI Brno semena  povíjnice Heavenly blue  (na obrázku žlutý střed) a Blue Star ( na obrázkučervený střed).

Azur už roste   -  nová semena zaseji doma až koncem března .

Olga 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Danny - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (195) - 176.71 (?), 23.2.2010 11:57

Tak to je fajn. Paní Olgo, ještě nám pls napište, jak to děláte, že Vám prorůstá muškát, nedáte ji oporu asi. A muškát i povíjnici máte ve volné půdě? Já jen, abysme to měli taky tak krásné  D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Kosmatec - (18) - 112.40 (?), 15.3.2010 10:40

Dobrý den,

já vždy koupím předpěstované sazeničky převislých pelargoníí, rozsadím je do truhlíků a mezi ně zahrabu semínka   výrazné povíjnice.  Propletou se sami - nebo jim trochu pomohu. Oporu nedávám.  Samozavlažovací truhlíky jsou na balkóně na přímém slunci.  Letos vymýšlím nové kombinace - tak uvidím, co z toho vzejde.

Olga

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika