Poraďte popínavku na pletivo co mohu ještě nasýt



Stránky: 1,  2   
salabina - (5) - 33.8 (?) 
24.4.2008 14:12, zobrazeno: 14247x

Prosím o radu, co mohu ještě nasýt, aby mi to do léta pěkně porostlo pletivo, tak do 2metrů.Je to na slunném stanovišti a chtěla bych mít na to pěkný pohled až budeme sedět v létě na dvoře.Je to takový kousek ošklivého koutu s pletivem a potřebovala bych ho nějak rychle skrýt.

Nebo nějakou sazenici, pokud by to semínko už nestihlo.

Děkuji za nápady Irča

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 162.128 (?), 24.4.2008 15:38

efektni a rychla varianta - Okrasne dyne - treba kdyz si vyberete takove ty lahvovite  - Birdhouse Bottle, tak docela hezky kvetou - maji velke bile kvety, ktere trci do prostoru, taky maji maji velke listy takze vznikne nepruhledna clona. Porostou vam v pohode cely plot, a pak vam vsude budou viset "lahve" - vypada to moc pekne. Dokonce i kdyz uz opadaji listy, tak "lahve" porad visi z plotu.  

Staci dat par seminek ted do zeme.

Nebo varianta 2, chmel. Nekde v lese vykopat oddenek, a sup s nim do pudy. Ale pozor, je to dost plevel, zacne se vam sirit, tak ho pak musite usmernovat a vykopavat.

treti varianta - plamenek tangutsky, ten hodne rychle roste, a ma jako kvety krasne zlute lucernicky. Ale vetsich rozmeru dosahne az tak druhym rokem. 

pak jeste zimolezy jsou krasne, ale tam taky budete muset chvili cekat.  Vetsi plochu pokryji az tak tretim rokem.

do te doby nez vam tam neco hezkeho naroste muzete na pletivo pripevnit treba bambusovou rohoz, a na to zavesit kvetinace...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 17.226 (?), 24.4.2008 15:39

Podívejte se v diskusi ze 17.3. na štětinatec.Dává se to na zakrytí něčeho co nevypadá zrovna dobře.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
hurvajska - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (190) - 119.76 (?), 24.4.2008 15:52

Pohled do sousedovic zahrady jsem zakryla břečťanem. Pravda trvalo to déle, ale dnes je to paráda. Časem se mi omrzelo dívat se jen do zeleného a tak jsem před břeč´tan vysadila topinambury. Sice se trošku rozrůstají, ale pravidelným sekáním trávy se mi je daří držet tam, kde je chci mít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 80.4 (?), 24.4.2008 20:13

Co fazole? Rostou rychle, jsou moc pěkně a ještě sklidíte úrodu. D.H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
salabina - (5) - 33.8 (?), 27.4.2008 19:55

Děkuji všem za náměty, velice pěkné motivace.Našla jsem také Lichořeřišnici, tak zkusím asi tu a nebo možná ty fazole.Podle toho co seženu.U nás v malém městě moc na výběr neni :o(

Děkuji Irča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 191.35 (?), 27.4.2008 20:07

Lichořeřišnici stěhovavou - Tropaeolum peregrinum.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 137.37 (?), 14.5.2008 11:51

Taktéž se přimlouvám za fazol pnoucí. Jako nenáročnou letničku na zkoušku, i ty visící lusky jsou potom zajímavé. Doroste ale více než 2 metry, spíš 3, tedy v polostínu. Sklidila jsem velkou úrodu fazolí-semen.

F.T.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 137.37 (?), 14.5.2008 11:56

A jemná decentní letnička (nebo i trvalka) je hrachor vonný. Pestrobarevný. A potom taková potvůrka s fialovými květy velepěknými, co mi v polostínu ne a nešla. Tahle rostlina je delší než 2 metry a má na závěr lusky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 90.102 (?), 27.4.2008 20:03

Ahojky,

já bych pletivo nechal být tak jak je a spíš bych vysadil něco před něj, aby na pletivo nebylo vidět. Beru to čistě z praktického hlediska, protože každé oplocení potřebuje údržbu a pokud bude obalené nějakým rostlinstvem, tak se těžko bude natírat, nebo jakkoli udržovat. Naopak si myslím, že když ho rostliny budou zatěžovat, bude se pronášet a budou problémy. Předpokládám, že hovoříte o pletivu jako o drátěném pletivu...

Hezký večer, J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika