Je možné přezimovat letničky?



step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?)
30.5.2009 10:57

Phloxy jsou trvalky, přezimují bez problémů.

Vloni jsem koupila lobelku-trvalku, prý s podobnými nároky na přezimování jako muškáty, bohužel se mi to nepovedlo. Tady na fóru jsem se dozvěděla, že lze například přezimovat i petůnie. Ty nemám, mám surfínky, tak to s nimi zkusím. Když se to nepovede, vyseji zs semínek, jako každý rok. Takže moje rada zní - zkuste a uvidíte.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
host - 131.90 (?), 29.5.2009 22:14, zobrazeno: 22858x

Chtěla bych Vás požádat o radu, zda je možné nějakým způsobem přezimovat letničky, např. lobelky, floxy atd. A jakým způsobem se dají množit. Jsem úplná začátečnice. Díky za každou radu. Krásný večer.

Iveta

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 29.5.2009 22:50

Letničky, keré se v teplých oblastech pěstují jako trvalky a v našich podmínkách zmrznou, je možné přezimovat.Některé ale nejdou, mají v genech vytvořit semena a uhynout.Teď si ryhle nevzpomenu, která přezimovat lze, my jsme se letničky učily jen podle jména a nároků.Láďa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
step anka - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (74) - 166.33 (?), 30.5.2009 10:57

Phloxy jsou trvalky, přezimují bez problémů.

Vloni jsem koupila lobelku-trvalku, prý s podobnými nároky na přezimování jako muškáty, bohužel se mi to nepovedlo. Tady na fóru jsem se dozvěděla, že lze například přezimovat i petůnie. Ty nemám, mám surfínky, tak to s nimi zkusím. Když se to nepovede, vyseji zs semínek, jako každý rok. Takže moje rada zní - zkuste a uvidíte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 176.18 (?), 30.5.2009 22:13

Podobně jako muškáty by měla jít přezimovat gazánie, chtěla bych to letos asi se dvěma zkusit, protože mám vypěstované a zasázené ty Red Stripe (bílé s červeným proužkem), ale víc jich zas v zimě nemám kam dát... Jinak jsem zjišťovala bacopu - tu prý řízkují v září a přezimují ty mladé rostlinky, nestařec také množí řízky z přezimovaných rostlin a ne ze semen.Jenže jak bacopu, tak nestařec mají přes zimu ve studeném skleníku, kde nemrzne.       Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 5.1.2010 13:35
mozna me budete mit za nejakeho magora..ale jak se rika.. co je jinde trvalku, tak by se to dalo nejak u nas prezimovat... zasadte je do kvetinacu a pak preneste domu..ja treba davam do obyvaku... a nekdy, kdyz jsem tu cetla, ze vytvori semena a uchynou,,tak je zkuste seriznout a oni podpori dalsi kvety... mozna to je... ze zadne semena nebudou tvorit,,,, a pokvetou dele... proste oskubujte drive kvety... a vetsinou typy jako jsou muskaty tak ty zimuji ve v letnim domku... kde se obcas zatopi, kdyz se tam sedi... a jinak maji slunce porad....nekteri je ukladaji do sklepa a davaji jim tmu... ale me to prijde divne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 5.1.2010 14:54

Gazánie jsem viděla v Jihoafrické republice podél cest ve volné přírodě, kde jsou trvalky. V zimě tam nekvetou a vydrží teploty těsně nad nulou. Od té doby se je už počtvrté pokouším přezimovat - neúspěšně. Vždy zajdou na nějaké houbové onemocnění - bílou plíseň. Světla mají dost, ale vlhkost vzduchu je asi moc vysoká (jsou u okna v nevytápěné síni na chalupě, v květináčích, zemina jen na kořenovém balu, zbytek doplněn pískem, zálivka minimální). Letos se také pokouším přezimovat fialové krásnoočko, které u nás také vymrzá. Oba druhy se zatím drží a krásnoočko i kvete. Umtata

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
new dawn - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (309) - 176.18 (?), 5.1.2010 15:16

Letos jsem v jednom zahr.centru objevila i vytrvalou gazánii, (Gazania linearis Colorado Gold), měla by snad přežít venku - někde uvádějí zónu 7, někde 6... Jinak souhlasím s p.Doušou, že přezimovat mohou rostliny, které jsou v domovině trvalkami. Letos už po několikáté zimuji olověnec, cupheu, osteospermum... Jinak na zahradě jsem zvědavá na přezimování uvedené gazánie a pak ještě gaury, uvidíme zjara...         Lída

Gazania linearis Colorado Gold
Gazania linearis Colorado Gold
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
silvie - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (128) - 162.82 (?), 24.2.2010 13:20

Zahrábala jsem semena gazánie na podzim do země a staré vyhodila, uvidím,jestli něco na jaro vyleze, dělám také pokusy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 5.1.2011 14:55

ahoj.. mam umyslu koupit seminka Petunie F1, ale nevim zda mi pokvete stejne, kdyz ji namnozim rizkovanim...... jako kdyz seberu seminka z okvetlych F1, tak mi stejne kvest pry nebudou... to chapu, ze vlastnosti nebudou puvodni... ale me zajimaji F1 jako mnozenim, jestli vlastnosti budou zachovany-dekuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.18 (?), 5.1.2011 20:02

Pokud jakoukoliv rostlinu F1 namnožíte řízky, všechny vlastnosti se zachovají (je to přece pořád stejná rostlina, jen nakouskovaná). Pokud vysejete semena sebraná z rostliny F1, vlastnosti potomků budou různé (po mamince, tatínkovi, babičce...).           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika