Stevia rebaudiana (cukerná)



host - 242.132 (?)
13.5.2013 21:45

Stévia 300 x sladšia, Lippia 1000 x sladšia. Podvod a klamstvo predajcov rastlín. Tiež som naletel a kúpil obidve. Sú omnoho menej sladké ako cukor a nič tým neosladíte. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
               
host - 231.226 (?), 6.11.2009 6:33

Asi pred mesiacom Eur.Únia zakázala pestovanie stévie cukrovej tak si ich schovajte... je ešte sladšia rastlina a to aztécky cukor... predáva aj starkl... je 1000x sladší ako cukor, stévia iba100x... podla niektorých popisov... Juraj

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 4.206 (?), 6.11.2009 10:40
dobry den musim vam oponovat, mam stevii i aztecky cukr, u me co se sladivosti tyce, jednoznacne vyhrava Stevie!!! me dva cerstve listky osladili konvicku caje. jen mam strach jak mi prezije zimu, pry se zatahuje, moje uz nema skoro zadne listky. Aztecke sladidlo je porad stejne jako v lete.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 180.2 (?), 6.11.2009 21:15

Aztécký cukr Lippia dulcis není na slazení příliš vhodný nebot obsahuje kafr, indiáni lippii jako sladidlo nepoužívali, tato rostlina sloužila na čaj proti zahlněným průduškám a na kašel. bylinář Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 203.161 (?), 9.11.2009 21:27

Dobrý večer! Měla jsem vloni Stevii koupenou od Starkla, ale zklamala mě. Lístek po ochutnání byl opravdu trochu nasládlý, ale kafe nebo čaj neosladil ani náhodou. Zkoušeli jsme lístky i sušit, ale opět nic moc, co se týče sladkosti. Zato chuť dost hrozná, kafe co jsem si s tím osladila tak skončilo nakonec v umyvadle. Rostla ale docela bujně, potom ale nějak najednou odešla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kreketuse - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (464) - 79.49 (?), 21.12.2009 15:47
uz 2mewice kvete a ted pousti semena, predpokladam ze pote co splnu tuto povinnost tak nadzemni cast odejde aby se zas ukazala na jare a po tu dobu asi bude vhodne ji dat nekam do +10 a nezalevat(?) Pokud neobsahuje cukr a pritom chutna sladce, muze to ale dezorientovat organismus. Mozek iciti sladke a vysle odpovidajici signal na produkci inzulinu, jenze inzulin nenajde v krvi odpovidajici mnozstvi prijateho cukru...(?!)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Fonie - (8) - 152.56 (?), 31.1.2010 20:41

Dobry vecer, jen se chci zeptat jak sadit stevii, staci kvetinac nebo je dobra pruhledna krabicka s vikem?a jestli kdyz vyroste muzu ji vysadit ven stejne jako napr. matu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Fonie - (8) - 152.56 (?), 31.1.2010 20:51

Na obalu jsem se docetla toto :

  • Nekaloricke sladidlo, zvysuje produkci insulinu
  • Ustni voda-prevence kazivosti zubu i paradentozy
  • K potirani postipanych mist ci hojicich se ran, akne a ekzemu
  • Snizuje unavu a unavovy syndrom
  • Snizuje touhu po tabaku a alkoholickych napojich

1. Za cerstva: vyluhy a extrakty (1 kapka extraktu=1 vetsi kostka repneho cukru) nebo lze listky i casti rostliny pridavat do tekutin, vhodna i k suseni.

2.Pestovani v nadobach na vetrem chranenych stanovistich.Snási letneni, ale lepe roste ve skleniku ci foliovniku.Pod 10°C zastavuje rust a pri 5°C rostlina vadne.Zastipovani vrcholovych vyhonu podporuje vetveni a obrustani.

3.Po opadani listu sestrihneme na 10-15 cm a zimujeme ve vzdusne mistnosti pri 8-14°C.Prezimuji jen koreny.Na jare rostlinu presadime do vetsi nadoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
koudelkazpatyevenju - (5) - 182.102 (?), 15.7.2010 14:16

dobrý den, zajímalo by mě jak tuto rostlinku zastřihávat-stačí jen zakrátit -nastala u mne doba sklizně a chtěl bych lístky nasušit, ale nechci to nějak přehnat, aby mi nezašla, díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bublinkahanka - (1) - 219.73 (?), 24.8.2011 9:43

Já jsem si stevii vypěstovala sama doma ze semínka. Klíčivost opravdu dlouhá, taky jsem už v nic nedoufala, ale nakonec vyklíčila. První rok jsem ji pěstovala na balkóně v květináči na jižní straně. Vysoká cca 50cm, potřebuje hodně vody a občas pohnojit. Sladká chuť nic moc. Přezimovala jsem ji na chodbě v květináči, sestřiženou na 15cm. Zazimovala jsem ji asi když bylo venku kolem 7stupňů. Další rok na jaře jsem ji vysadila znova, ale již do hlíny na chatě. Nádherně se rozrostla, výška cca 100cm, přibylo spousta nových stonků, tak je z toho keř teď. Potřebuje mnoho slunka. čím víc slunka, tím je sladší. Každé ráno co jsme byli na chatě jsem vařila z ostatních bylinek čaj a sladila 3-4 lístky stévie a čaj byl výborný i sladký. Musí se lístky trhat ty velké, aby měly místo zase nové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 242.132 (?), 13.5.2013 21:45

Stévia 300 x sladšia, Lippia 1000 x sladšia. Podvod a klamstvo predajcov rastlín. Tiež som naletel a kúpil obidve. Sú omnoho menej sladké ako cukor a nič tým neosladíte. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika