Pěstování rozmarýnu



host - 39.85 (?)
29.3.2017 6:07

Tak tady čtu všelijaké moudré rady, jak pěstovat rozmaryn, osobně si myslím, že nejlépe je řídít se vlastní intuici.Přes léto jsem měl rozmaryn na zahradě a přes zimu v mistnosti s teplotou mezi 10 až 2 stupni c.a v mísce pod květináčem stále vodu.Myslín, že moc záleži na tom v jaké teplotě rostlinka je.Hodně ůspěchu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3,  4,  5  >   
host - 173.5 (?), 22.5.2010 21:28, zobrazeno: 220919x

Poraďte mi prosím jak správně pěstovat rozmarýn.Mám už asi 20 keřík rozmarýnu a opět mi umřel, vždy mu uschnou a opadnou lístky.Umístěný byl vždy na slunci v květináči i zahraděk, zalévala jsem je i vůbec ne a pokaždé ten samý výsledek.Nechápu když někdo řekne nenáročná rostlina

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 90.4 (?), 22.5.2010 21:57

90% lidí ho zahubí zálivkou... rozmarýn nesnáší vlhko, jakmile ho jednou na chvíli přemokříte tak už to nezachráníte...

zalévat jen když je půda skutečně už proschlá

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 105.22 (?), 22.5.2010 22:26

Také jsem si to myslela, že roste dobře i v suchu. V Chorvatsku jsou tak veliké keře a rostou v kamenité zemi. Mám doma na okně stromeček rozmarýnu, který jsem zalévala minimálně a když jsem se ho dotkla začal opadávat. Pořádně jsem ho zalíla a hned obrůstal jasnými zelenými výhonkami. Teď jsem si koupila keříkový rozmarýn v zahradnictví a hned jsem si všimla, že je pořádně zalitý a tak ho také zalévám hodně. Po přečtení Vašeho příspěvku jsem na rozpacích protože už je podle Vás přemokřený. Jsem zvědavá jak poroste.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mhi - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (194) - 62.154 (?), 30.7.2014 23:59

Pred nejakou dobou se mi ujal pokusny drevity rizek rozmarynu  (ale ne uplne stare drevo, odhadem lonske). Jen jsem jej pichnul do substratu, bez stimulatoru. Nyni ma krasne koreny a po celou dobu jsem udrzoval rostlinku ve vlhkem substratu.

Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.85 (?), 29.3.2017 6:07

Tak tady čtu všelijaké moudré rady, jak pěstovat rozmaryn, osobně si myslím, že nejlépe je řídít se vlastní intuici.Přes léto jsem měl rozmaryn na zahradě a přes zimu v mistnosti s teplotou mezi 10 až 2 stupni c.a v mísce pod květináčem stále vodu.Myslín, že moc záleži na tom v jaké teplotě rostlinka je.Hodně ůspěchu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 217.231 (?), 5.2.2012 19:17

Myslím, že nemáte vůbec pravdu. Vždy když rozmarýn koupím, je zelený, půda je vlhká a kolem keříku roste mech. Pak si přečtu takové moudré rady jako že nezalívat dokud není půda vysušená a do 2-3 měsíců je po rozmarýnu. Stalo se mi to asi 3x za sebou. Tak teda nevím...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.10 (?), 6.2.2012 19:02

Rozmarýn pokud se pěstuje v místnosti která je vytápěná kolem 20 st C tak nemá rád přemokření, ale potřebuje vlhký vzduch, chce to rosit rozprašovačem nebo 1 týdně osprchovat. V přírodě roste na jihu Evropy kde je půda spíš suchá, ale je tam vlhký mořský vzduch. bylinář Vláďa

vlada.vytasek@centrum.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 233.173 (?), 10.5.2013 11:11

Mám doma v květináči již třetí rozmarýn, roste dobře, když ho nezaliji každý druhý den, svěsí větvičky. Ale mým problém je v tom, že ho mám dva měsíce a větvičky dostávají stříbrnou barvu. Je to v pořádku, nebo dělám někde chybu. Prosím o radu. Hana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.241 (?), 26.3.2012 12:25

Naprosto s Vámi souhlasím. Několik rozmarýnu jsem zlikvidovala suchem. Od té doby co zalívam každý druhý den, jsou stromky krásně zelené a meprosychají. Mám je v kuchyni na onkě, teplota stálá po celý rok kolem 21 stupňů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 17.11.2014 13:31

a vy vubec nezimujete?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika