kustovnice čínská



host - 240.112 (?)
5.8.2009 22:48
Zdravim susedov, zahradkarov a zanietenych kustovnicopazravcov! ;o)... Ja som si goji tiez kupila od starkla, mam ju posadenu tiez druhe rok. Minuly rok po vysadbe to bola rastlinka s jednou stonkou a az na jar toho roku sa to pekne zacalo rozrastat a naberat sirky, priemer 1,5 metra. Asi by ju bolo dobre tvarovat fakt na ten kmienok, ako odporucaju v casopisoch pre zahradkarov. Takze sa do toho aj pustim. Kvety na nej ale toho roku este neboli, ocakavam ich o rok a verim, ze aj s plodmi. Rastlinka je inak ozaj velmi prisposobiva. A rozmnozovat sa da orezkami, automaticky zakoreni aj v obycajnej nadobe s vodou. Mala by som ale otazocku na pestovatelov, ktory rastlinku opatruju dlhsie. Na listoch som objavila akusi skvrnitost, nieco medzi hnedou a sivou/popolavou/ farbou. Neviete o co by mohlo ist? Alebo ako rastlinu osetrit? Dakujem... tesim sa, ze sa tu rozbehla takato zaujimava diskusia... Zuzana
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 199.121 (?), 4.8.2009 19:32
Možná tu kustovnici nikdo dlouho nepěstuje :-) Já na ni mám teprve jeden květ, ale je stará dva roky, takže ještě musím vydržet, abych mohl říct zda-li bude plodit či ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.112 (?), 5.8.2009 22:48
Zdravim susedov, zahradkarov a zanietenych kustovnicopazravcov! ;o)... Ja som si goji tiez kupila od starkla, mam ju posadenu tiez druhe rok. Minuly rok po vysadbe to bola rastlinka s jednou stonkou a az na jar toho roku sa to pekne zacalo rozrastat a naberat sirky, priemer 1,5 metra. Asi by ju bolo dobre tvarovat fakt na ten kmienok, ako odporucaju v casopisoch pre zahradkarov. Takze sa do toho aj pustim. Kvety na nej ale toho roku este neboli, ocakavam ich o rok a verim, ze aj s plodmi. Rastlinka je inak ozaj velmi prisposobiva. A rozmnozovat sa da orezkami, automaticky zakoreni aj v obycajnej nadobe s vodou. Mala by som ale otazocku na pestovatelov, ktory rastlinku opatruju dlhsie. Na listoch som objavila akusi skvrnitost, nieco medzi hnedou a sivou/popolavou/ farbou. Neviete o co by mohlo ist? Alebo ako rastlinu osetrit? Dakujem... tesim sa, ze sa tu rozbehla takato zaujimava diskusia... Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.19 (?), 7.8.2009 9:13

Dobrý den, zdravím všechny nadšené zahrádkáře a pěstitele čehokoliv. Kustovnici jsem si koupila před pár týdny od Krakonoše a se zájmem pročítám Vaše zkušenosti. Jsem zvědavá, jestli se u nás na Valašsku uchytí. Jinak bych se chtěla podělit se svýma zkušenostma s nákupy od Starkla. Jediné, na co od něj nedám dopustit, jsou cibuloviny a růže, všechno ostatní, co jsem si od něj objednala, časem vzalo za své - pokud už to přežilo transport, většinou to nepřežilo první zimu nebo se rostlinky spíš při veškeré péči zimy ani nedožily. Zato si docela často objednávám rostliny po inernetu z českých zahradnictví a nemám jedinou reklamaci. Lea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.30 (?), 13.8.2012 21:40
Dobrý deň, kustovnicu pestujem uz tretím rokom. Prvý rok výsadbe uz mala plody. Kupovala som ju Tiez u starkla a prisla mi v ubohom stave, nastastie sa vsak rychlo spamatala a Rastie velminrychlo. Avšak na listoch sa objavuje biely povlak - asi plesen. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa tejto choroby zbavit? Ďakujem Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.6 (?), 19.8.2009 21:49

Zdravím. Mám též kustovnici od Krakonošova zahradnictví. Přišla pěkná a daří se jí uvazuji jí ke kolíku. Hnojit málo nebo více a čím nevíte? Mám možnost koňský hnůj. Myslela jsem že by dříve mohla kvésti... co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.62 (?), 30.8.2009 10:38
plodí, plodí a plodí.-koupil jsem v bylinkářském obchodě sušená semena 100g -70kč. Zasel a nyní na zahradě mám až 1m vysoké rostliny a ted mám první plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.121 (?), 31.8.2009 8:00

A jak je ta rostlina stará a co tak ukázat foto? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.134 (?), 9.9.2009 8:01

Zdravím všechny pěstitele a zahrádkáře, čtu jen samou chválu na ten zázrak z Číny, ale vypěstovat si tak keřík, nebo stromek, to by bylo něco dobrého.  Ale jak, většina z Vás píše o nedobrých zkušenostech s objednávkami od Starkla, tak proč to tam objednáváte. Zbytečně vyhozené peníze. Je možná lepší si připlatit za vzrostlou dobrou rostlinu v zahradnictvích, než podporovat tady toto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.178 (?), 11.9.2009 19:14

Zdravím všechny pěstitele této "zázračné" rostlinky! Dnes jsem ji zakoupila (jako cca 25 cm rostlinku - "Lycium chinensis Goji") v Praze u Chládka. Vzhledem k tomu, že jsem se zde na netu dočetla, že je vhodné ji vysazovat březen/duben a nyní je září, zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenost s podzimní výsadbou nebo zda mám raději počkat do jara a zatím ji mít v květináči doma?

Tatiano, za jakou dobu vám začala plodit? stříhala jste ji dle návodu nebo nechala volně růst? nemáte foto? děkuji všem!! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
salometka - (43) - 161.178 (?), 11.9.2009 19:28

Ještě připojuji (teď už po přihlášení) foto mnou zakoupené rostlinky  u Chládka, má i kvítky.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika