kustovnice čínská



host - 199.121 (?)
4.8.2009 19:32
Možná tu kustovnici nikdo dlouho nepěstuje :-) Já na ni mám teprve jeden květ, ale je stará dva roky, takže ještě musím vydržet, abych mohl říct zda-li bude plodit či ne.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 199.121 (?), 4.8.2009 19:32
Možná tu kustovnici nikdo dlouho nepěstuje :-) Já na ni mám teprve jeden květ, ale je stará dva roky, takže ještě musím vydržet, abych mohl říct zda-li bude plodit či ne.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 240.112 (?), 5.8.2009 22:48
Zdravim susedov, zahradkarov a zanietenych kustovnicopazravcov! ;o)... Ja som si goji tiez kupila od starkla, mam ju posadenu tiez druhe rok. Minuly rok po vysadbe to bola rastlinka s jednou stonkou a az na jar toho roku sa to pekne zacalo rozrastat a naberat sirky, priemer 1,5 metra. Asi by ju bolo dobre tvarovat fakt na ten kmienok, ako odporucaju v casopisoch pre zahradkarov. Takze sa do toho aj pustim. Kvety na nej ale toho roku este neboli, ocakavam ich o rok a verim, ze aj s plodmi. Rastlinka je inak ozaj velmi prisposobiva. A rozmnozovat sa da orezkami, automaticky zakoreni aj v obycajnej nadobe s vodou. Mala by som ale otazocku na pestovatelov, ktory rastlinku opatruju dlhsie. Na listoch som objavila akusi skvrnitost, nieco medzi hnedou a sivou/popolavou/ farbou. Neviete o co by mohlo ist? Alebo ako rastlinu osetrit? Dakujem... tesim sa, ze sa tu rozbehla takato zaujimava diskusia... Zuzana
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 233.19 (?), 7.8.2009 9:13

Dobrý den, zdravím všechny nadšené zahrádkáře a pěstitele čehokoliv. Kustovnici jsem si koupila před pár týdny od Krakonoše a se zájmem pročítám Vaše zkušenosti. Jsem zvědavá, jestli se u nás na Valašsku uchytí. Jinak bych se chtěla podělit se svýma zkušenostma s nákupy od Starkla. Jediné, na co od něj nedám dopustit, jsou cibuloviny a růže, všechno ostatní, co jsem si od něj objednala, časem vzalo za své - pokud už to přežilo transport, většinou to nepřežilo první zimu nebo se rostlinky spíš při veškeré péči zimy ani nedožily. Zato si docela často objednávám rostliny po inernetu z českých zahradnictví a nemám jedinou reklamaci. Lea

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 66.30 (?), 13.8.2012 21:40
Dobrý deň, kustovnicu pestujem uz tretím rokom. Prvý rok výsadbe uz mala plody. Kupovala som ju Tiez u starkla a prisla mi v ubohom stave, nastastie sa vsak rychlo spamatala a Rastie velminrychlo. Avšak na listoch sa objavuje biely povlak - asi plesen. Vedel by mi niekto poradiť, ako sa tejto choroby zbavit? Ďakujem Lenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 172.6 (?), 19.8.2009 21:49

Zdravím. Mám též kustovnici od Krakonošova zahradnictví. Přišla pěkná a daří se jí uvazuji jí ke kolíku. Hnojit málo nebo více a čím nevíte? Mám možnost koňský hnůj. Myslela jsem že by dříve mohla kvésti... co myslíte?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 61.62 (?), 30.8.2009 10:38
plodí, plodí a plodí.-koupil jsem v bylinkářském obchodě sušená semena 100g -70kč. Zasel a nyní na zahradě mám až 1m vysoké rostliny a ted mám první plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 199.121 (?), 31.8.2009 8:00

A jak je ta rostlina stará a co tak ukázat foto? Dík

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 221.134 (?), 9.9.2009 8:01

Zdravím všechny pěstitele a zahrádkáře, čtu jen samou chválu na ten zázrak z Číny, ale vypěstovat si tak keřík, nebo stromek, to by bylo něco dobrého.  Ale jak, většina z Vás píše o nedobrých zkušenostech s objednávkami od Starkla, tak proč to tam objednáváte. Zbytečně vyhozené peníze. Je možná lepší si připlatit za vzrostlou dobrou rostlinu v zahradnictvích, než podporovat tady toto.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 161.178 (?), 11.9.2009 19:14

Zdravím všechny pěstitele této "zázračné" rostlinky! Dnes jsem ji zakoupila (jako cca 25 cm rostlinku - "Lycium chinensis Goji") v Praze u Chládka. Vzhledem k tomu, že jsem se zde na netu dočetla, že je vhodné ji vysazovat březen/duben a nyní je září, zajímalo by mne, zda máte někdo zkušenost s podzimní výsadbou nebo zda mám raději počkat do jara a zatím ji mít v květináči doma?

Tatiano, za jakou dobu vám začala plodit? stříhala jste ji dle návodu nebo nechala volně růst? nemáte foto? děkuji všem!! :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
salometka - (43) - 161.178 (?), 11.9.2009 19:28

Ještě připojuji (teď už po přihlášení) foto mnou zakoupené rostlinky  u Chládka, má i kvítky.

Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika