Citronela (citrónová tráva)



host - 211.100 (?)
4.4.2019 9:15

Pěkné.
Ještě bych se zeptal, kdy prosím začínate s výsevem?  Jaký máte substrát, zeminu nebo zeminu odlehčenou pískem a hnojíte to něčím?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
pilná včelka - (31) - 210.204 (?), 27.3.2010 17:00, zobrazeno: 6167x

Zdravím všechny zahrádkáře a mám dotaz. Nemáte někdo zkušennosti s pěstováním "Citronely"? Ctěla bych jí letos zkusit pěstovat. Co všechno se z ní dá dělat? Jestli máte zkušennosti s jejím využitím a případné návody a postupy. Předem moc děkuji a těším se na odpovědi.

Bez názvu
Bez názvu
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 130.139 (?), 2.4.2019 21:16

Semínka se dají běžně koupit, vysel jsem loni na jaře,  pak přesadil do většího květináče na slunném místě (jižní průčelí domu).

Celé léto vypadala nic moc- tenká, teprve až na podzim jsem zjistil, že začala být docela použitelná, sice tenčí než prodavají vietnamci, ale aróma bylo výrazně silnější. Takže v pohodě do např. thajských polévek.

Nicméně je to trochu na doraz, použitelné až ke konci léta, nemáte někdo zkušenosti s přezimováním?

Všude píšou dát dovnitř na světlo a ideálně 10 stupňů, na což nemám místo. Lze to skladovat třeba ve tmě (garáž)?  Nebo nechat venku a pouze při mrazech schovat?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 235.1 (?), 2.4.2019 21:50

Citrónovej tráve sa lepšie darí v skleníku ako vonku. V skleníku rastliny dosiahnu výšku aj 2 m. Ja si najskôr zo semienok predpestujem priesady a následne ich sadím do skleníka. Výhodou je, že citrónová tráva dobre odoláva suchu. Zbierať ju začínam koncom septembra. V skleníku mi vydrží do zimy, resp. do príchodu väčších mrazov. Dospelé rastlinky v skleníku prežili aj mráz okolo -5°C. S prezimovaním skúsenosť nemám, keďže všetko na jeseň pozbieram a zmrazím. Na fotkách je citrónová tráva z polky augusta a o mesiac neskôr. Pri konci to bola už naozaj džungľa.

august
august
september
september
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 211.100 (?), 4.4.2019 9:15

Pěkné.
Ještě bych se zeptal, kdy prosím začínate s výsevem?  Jaký máte substrát, zeminu nebo zeminu odlehčenou pískem a hnojíte to něčím?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Marek-TT - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (682) - 20.52 (?), 4.4.2019 10:27

Tento rok citronku nebudem pestovať, mám ešte zásoby z minulého roku. Presný dátum výsevu si nepamätám, tuším to bolo niekedy koncom marca, začiatkom apríla. Vysieval som do malých zakoreňovačov s klasickým substrátom na výsev a množenie a neskôr presádzal do väčších kelímkov. Nehnojím ničím, iba polievam. Na obrázku sú rastlinky zo začiatku júna po výsadbe do skleníka.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mandelik - (7) - 173.103 (?), 12.8.2019 8:42

Mně bohužel odešla, měl jsem ji v kanceláři u okna na slunku ale asi jsem ji moc přelíval. Příště ji ale zkusím znovu do truhlíku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
mandelik - (7) - 173.103 (?), 12.8.2019 8:45

V bytě by přes zimu asi nerostla že? vypadá náročná na světlo..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Cesta z litého betonu18.4.2024
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika