Vysávání popela z krbu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                     
host - 64.232 (?) 
15.10.2010 18:57

Na základě zdejší diskuze jsem se rozhodl zakoupit eletrický vysavač popele, objevil se v OBI za velmi příjemnou cenu 999 Kč. Měl jsem představu, že budu vysavačem odstraňovat popel z kotle ústředního topení, kde topím dřevem, spíše sporadicky o sobotách a nedělích. Bohužel praxe se ukazala jako značně odlišná, v negativním smyslu. Kotel před první zkouškou byl v podstatě vyčištěn a chtěl jsem ho dočistit, odsát popel v místech kde se špatně dostáva s smetáčkem a lopatou. Po cca 30 vteřinách práce se filtr ucpal, motor bez přívodu vzduchu začal kvílet a nezbylo než vyčistit filtr. Štětcem to moc nešlo, bylo ho třeba demontovat a vyklepat. Po opětovném namontování vyčištěnéhon filtru se situace opakovala, chvíle vysavaní, ucpaní filtru, kvílení motoru. Celkem jsem odsal cca 2litry popele a tříkrát čistil filtr. Tím má představa o tom, že do 20 litrové nádoby odsaji popel z jednodenního topení bez prachu a námahy vzala za své. To bych musel ten filtr vyčist alespoň 30 krát. Po prostudování vnitřní konstrukce vysavače, kde je defakto ústí sací hadice naproti filtru, bez jakýchkoliv deflektorů a přepážek je zřejme, že to tak muselo dopadnou. Tak jsem ho očistil, zabalil a vrátil do OBI.Popel budu odstraňovat lopatkou a smetáčkem, okolí vysaji vysavačem Karcher.

Mátě obdobné zkušenosti?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
J.S. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3388) - 44.31 (?), 16.10.2010 8:00

To je vysavač pro okolí krbu a ne pro kotel ÚT. Z komína a kolem kotle vysávám starým vysavačem a je to za cenu jednoho sáčku. Vezme naráz tak ty 2 litry, možná víc, to jsem neměřil. Prostě jak přestane mít sací schopnost, tak je třeba sáček vyměnit - vysypat dle stavu. Bez sáčku, když se ponechá jen látkový pytlík, tak je brzy po motoru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.232 (?), 16.10.2010 9:05

Po výše uvedených zkušenostech už vím, že tento vysavač je skutečně nejvhodnější na likvidaci popele z popelníku naruživého kuřáka a případně i z toho krbu. V popisu výrobku se ale uvádí "Vysavač popele elektrický,objem 20 litrů" a to mne zmátlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 5.178 (?), 22.2.2013 10:20

Používáme krbový vysavač s motorem asi 1200W. Na začátku fungoval dobře, ale tuhle topnou sezónu strašně práší do místnosti a hepa filtr se ihned zanáší a musí se neustále vyklepávat. Rozhodně nedoporučuji ke koupi!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 109.173 (?), 16.5.2010 23:12

Prášení při čištění krbu nebo kamen se dá zabránit prachu jedině separátorem na popel. Tento separátor musí mít filtr, nikoliv jenom sítko na hrubé nečistoty. Tento filtr bývá papírový a je možné asi tři vysávání krbu nebo kamen. potom se musí vyndat a vyklepat. Filtr, pokud Vám neshoří, vydrží několik roků. Cena asi 300 Kč.Samozřejmě nic není ideální a proto nesmíte nasávat žhavé kousky, neboť jinak shoří. Cena separátoru 2 200 Kč. Další možnost je separátor na popel a vodu. Tento separátor má hadrový filtr a plovák na vodu. Tento hadrový filtr ovšem také musíte vyklepávat po třech vysáváních. Cena asi 1 700Kč.Můžete s ním vysávat vodu se země, nebo i z ucpaného umyvadla a pod.. Cena asi 5 000 Kč. Tyto separátory můžete napojit jak na centrální vysavač, tak i na běžný. Pokud ale napojíte vysávání popela na obyčejný vysavač, tak veškerý jemný prach, který filtr nezachytí, Vám práší do místnosti.Ještě něco k centrálnímu vysavači. Je pravda, že za sebou taháte delší hadici, ale pokud máte prahy u dveří, nepřetahujete se s ními o vysavač. Veškerý nezachycený prach jde mimo byt, nebo RD. V obytných místnostech se neusazuje na nábytku prach a daleko méně musíte prach utírat. Při koupi centr. vysavače zaplatíte vyšší cenu / ovšem pokud si kupujete dražší pojízdný vysavač, určitě nevydrží co centrální / a vyplatí se centrální. Ideální hadice 9 m. Manželka, by více neměnila. Dnes dostanete centrální vysavač s doživotní zárukou. Jaroslav Simandl

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 166.252 (?), 31.1.2011 21:16

Dobrý den, chtěla bych si zakoupit elektrický vysavač popela. Zaujal mě vysavač, který má omyvatelný Hepa filtr místo papírového (1400,-). Viděla jsem také s papírovým tiltrem, na kterém byl ještě takový kovový obal či místo kovového textilní. Prosím o radu, který elektrický vysavač by byl nejlepší. Bojím se, aby se prach nevířil do pokoje a pak také abych nemusela každý měsíc kupovat nový filtr.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 182.242 (?), 22.10.2011 2:22
Mohu průmyslovým značkovým vysavačem Stihl vysávat popel z krbových kamen? Kamna jsou opatřena sekundárním spalováním, takže je drobný prašný popel. Vysavač má vlastní ofukování filtru. Samozřejmě, že nebudu vysávat žhavý popel, pouze jemný vyhaslý popel z ohniště a kolem kamen. Nerad bych vysavač některak poškodil. Chtěl jsem koupit separátor popela, nebo el.krbový vysavač, ale nenašel jsem moc příznivých odpovědí. Vybírat popel u našich kamen lopatkou a smetákem není žádný med. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 22.10.2011 7:50

přečetl bych návod a k čemu je určen, a pokud je tam látka připomínající popel, třeba prach ze dřeva po broušení, tak bych to zkusil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.242 (?), 24.10.2011 0:15
Dobrý večer! Možná by to tím průmyslákem vysávat šlo, jenomže jsem si neuvědomil, že za pár dní naplním hadrový sáček ve vysavači a pořizovací cena sáčku je kol. 200 Kč. Kolem kamen vysávat budu určitě, ale ohniště raději ne. Takže bohužel, lopatka,pohrabáč a košťátko to jistí. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 24.10.2011 0:28

což takhle filtr na popel připojit k vysavači

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika