Vysávání popela z krbu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
host - 182.242 (?) 
24.10.2011 0:55
Samozřejmě i o separátoru jsem přemýšlel. Jenomže, by jsme se v chodbičce, kde máme krbovky nehnuly. Dále mám strach, že si vysavač bude přisávat jemný popel do sebe a bude se dost ucpávat filtr ve vysavači a separátoru, pokud je jím vybaven. Roman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 174.134 (?), 24.10.2011 8:28

Já používám starý vysavač (Eta neptun) a zatím funguje. Nevysávám ale beěžný popel, pouze cca 1xměsíčně při čištění kamen a výměníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 24.10.2011 9:21

separátor by měl zachytit sned vše, aby vysavač byl bez ujmy, ne?je to na další debatu, kdo má zkušenosti se separátory.Eta neptun je doma, je na tu dobu dobrý vysavač, ale chytá prach do pytle, který je tam nastálo a neumí zachytit tolik, jako třeba papírový filtr, na popel je to tak na venek do krbu nebo kotelny, kde by mi prach nevadil, nebo na větší kousky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 129.199 (?), 27.11.2011 19:22

Možná je dobré na závěr dodat, že s každým vysátím všeho popela se výkon vysavače snižuje tak o 20%. Tyto vysavače jsou perfektní věc ale spíše na úklid kolem topeniště tzv dočištění. Samozřejmě skládaný Hepa filtr je možné vyprat nebo lépe vyfoukat komresorem ale je to o jednom velkém mraku prachu a následné návštěvě sprcháče. Já jemný popel propasíruju háčkem skrz rošt do popelníku který pak sypu na kompost a zbytek kolem vysaju tím vysavačem na popel. Vyfoukávám filtr tak jednou za 14 dní až tři neděle.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika