Uzení masa



host - 111.8 (?)
11.12.2018 13:19

Příliš vyschlá je jen ohřívač.

Po třech měsících nebude nikdy příliš vyschlá.Proč dřevo den před uzením máchat ve vodě.

Uzení jen na olši má podle mě trochu štiplavou chut'.Vaše chut' může být jiná.

Dříve jsem měl olši, ale přidával jsem ji k buku.

Má zkušenost je s bukem který je tak suchý že z něj sama odpadává kůra a krásně voní.Z bukového dřeva se nemusí kůra při uzení odstran'ovat.Je slabá.rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 99.186 (?), 8.12.2018 19:07

Zdravím, zrovna se chystám na uzení a tentokrát to budu dělat jinak.V loni jsem maso nevařil a udil pouze na sechém buku.Tentokrát maso vykoupu v teplé vodě cca na 1 hodinu a přidám jak mokré dřevo z kýble, tak i suché.Poradil mi to přímo řezník, prý je to lepší.A co se týče dubu, tak na uzení se moc nehodí.Má jinou struktura dřeva, je v něm něco jiného než buk.Ten je lepší.V loni to nebylo špatné, ale doufám, že to tentokrát bude mnohem lepší a chutnější.Tak at se daří všem.S pozdravem Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 209.47 (?), 10.12.2018 22:13

Ahoj, udim 22.12 plánovaně. 2,5 kg bůčku a klobás kolik udělám cca7,5 kg(po vyuzení míň) řezník ti neporadí protože nemá čas zkoušet druhy dřeva. buk nebo dub je jedno, kvalita dřeva rozhoduje. Osobní zkušenost mám z Olší. Po 3 měsícech po pokácení, rozštípání a zbavení kůry a třísloviny je parádní matroš na uzení klobás i masa, jen je potřeba víc hlídat přikládání, protože vyhoří na papír a je dobrý ji namočit před uzenim den dopředu do vody. Příliš vyschlá je jen ohřívač.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.118 (?), 11.12.2018 8:25

Tři měsíce po pokácení není dřevo dostatečně vyschlé - leda že byste ho naštípal na třísky či sušil v sušárně. Nikdy neudím dřevem dřív než po roce, a to i v případě, když nějaká polínka namáčím.
   Osobně jsem ale nepoznal rozdíl ve výsledku při uzení zcela suchým dřevem a občasným přiložením namočeného polínka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 111.8 (?), 11.12.2018 13:19

Příliš vyschlá je jen ohřívač.

Po třech měsících nebude nikdy příliš vyschlá.Proč dřevo den před uzením máchat ve vodě.

Uzení jen na olši má podle mě trochu štiplavou chut'.Vaše chut' může být jiná.

Dříve jsem měl olši, ale přidával jsem ji k buku.

Má zkušenost je s bukem který je tak suchý že z něj sama odpadává kůra a krásně voní.Z bukového dřeva se nemusí kůra při uzení odstran'ovat.Je slabá.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 3.249 (?), 19.1.2021 17:41
Dobrý den, mohla bych požádat o radu, manžel už po dvakrát učil vepřová bok a nedopadlo to zrovna nejlépe. Vrstvy dala byly jako bláto a nebolelo to jako uzené maso, ale spíše pečené, při uzeni vykapava hodně omastku.Udi způsobem, že maso ohřeje ve vodě asi 20 min a pak dá do ohřáté ušít na na 60 st.,asi po půl hod už učí jen na 40 až do konce.Třeba 8 hod podle velikosti masa.Muj nazor je, že má ušít alespoň na 60st.i 70,ale potřebovali bychom radu, děkuji Nouzová
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 242.101 (?), 21.1.2021 9:41

Při téhle telotě a době by maso mělo výt spíše nedodělané a žužlavé. Já udím cca 12 hodin teplotou 65 - 80 stupňů. Nemáte špatný teploměr - dle Vašeho popisu je maso upečené a to by odpovídalo teplotě na 80 stupňů a výše. Předpokládám, že maso je řádně naložené.

Jezevec

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Radek.P - (36) - 249.75 (?), 21.1.2021 11:59

Zdravím, zkusil bych vyměnit teploměr.Může být špatný jak píše Jezevec.Jestli při uzení z masa kape hodně omastku, tak v žádném případě neudíte na 40 ani na 60C.Pokud udíte na 60C a poté na 40C, tak maso nemůže být upečené.Za 8 hodin nemám vyuzené maso při teplotě uzení 60-70C.Běžně udím 10-12hod.Teploměr by měl být uprostřed uzeného masa.

rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 2.134 (?), 29.12.2016 11:08

Dubem nikdo neudí, protože i amatér ví, že je hořký!!!Udí se bukem, olší,atd...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 29.12.2016 11:55

Jenom ti, kteří na dubu neudí, tvrdí, že je hořký, protože to nikdy nezkusili.
Dub je možná hořký, když ho budete okusovat. Maso na něm vyuzené hořké není. Udil jsem na dubu roky bez problémů. Teď už ne, protože ho nemám. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.46 (?), 30.12.2016 20:16

Dub smrdí z komína podobně, jako smrdí kouř, když v kotli hoří lípa, topol a vrba. Podle mě je uzení dubem naprosto nevhodné. Zkoušet to ale opravdu nebudu, není důvod kazit maso.
Kdo nevěří, ať porovná vůni kouře buku a ovocných stromů oproti dubu a výše uvedeným dřevinám.
Martin

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika