Uzení domácích klobás



host - 84.190 (?)
26.7.2019 13:19
Ano, žádná rada na uzeni ryb tady v sekci klobas by neměla být.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17   
   
host - 214.245 (?), 26.7.2019 11:12

Dobrý den. Měl bychdotaz na uzení namáčeným dřevem. Myslím si, že to je škodlivé, že se vytvářejí karcinogení látky zdravý škodlivé.Prosím o názor skušených uzenářu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 236.1 (?), 28.7.2019 0:38

uzení namáčeným dřevem. Myslím si, že to je škodlivé, že se vytvářejí karcinogení látky

Karcinogenní látky obsahuje každý kouř i každé uzené maso. Osobně udím jen suchým dřevem, ale nemyslím si, že u namočeného dřeva je kouř škodlivější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 183.41 (?), 28.7.2019 9:37

Zdravím, já také udím suchým bukem.Jsou ale uzenáři, kteří dřevo namáčejí do vody již třeba den před uzením.Přikládají 1 suché a 1 mokré polínko.Mokré dřevo asi škodlivější není.Mě se to neosvěčilo, udírna pak hulí jak parní lokomotiva.K vyuzení masa stačí slabý, světlý a von'avý kouř.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 28.7.2019 11:25

Myslím si, že přikládání namočených polínek může uzení urychlit. Trochu to patrně napodobuje profesionální provozy, kde se taky udí směsí kouře a páry.
   Jednou jsem to namočení zkusil, pravda ne den před uzením, jen asi hodinu. Ve výsledku žádný rozdíl patrný nebyl. Dokonce ani udírna nijak nápadně nehulila. Zato když jsem přihodil omylem polínko syrové, kouřilo to. Přemýšlel jsem, jak se liší syrové poleno od vyschlého a znovu namočeného, když vyschnutím ztrácí jen vodu. Na nic jsem nepřišel, ale rozdíl v kouři je výrazný.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 214.245 (?), 26.7.2019 11:28

Zde se dávají rady na uzení masa, klobásek nebo jiných dobrot, ale žádna rada na uzení ryb, kaprů nebo sumců.Zajímal by mě názor na délku uzení, nasolení a délka nasolení. Je dobré jíst teplé ryby vytažené z udírny? Těším se na rady. J H.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 84.190 (?), 26.7.2019 13:19
Ano, žádná rada na uzeni ryb tady v sekci klobas by neměla být.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
<  16,  17   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika