Uzení domácích klobás



   Předchozí příspěvky  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
                     
host - 0.146 (?) 
31.12.2013 19:22

zdravím je to zajímavě dělal jsem z 25 kll a za týden se po nich jen zaprášilo je vidět když bude čas že je zájem uděláme pro rodinu akamarady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
                     
host - 72.149 (?), 18.12.2013 16:28

Strojkem na maso to jde také, ale máto jednu nevýhodu- maso se více rozmělní, než v narážce. Leta jsme to také dělali mlejnkem na maso a také č.10. Pokud se to dělá jako zábava, tak to baví, nás také.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 4.86 (?), 18.12.2013 16:50

Mäso meliem na šajbe s najväčšími otvormi / teraz na rýchlo neviem ich počet ani priemer / na spomínanom mlynčeku č 10. Čiže je dosť na hrubo pomleté a pri plnení už nôž ani šajbu nezakladám tak nikdy som nemal dojem že sa ešte dodatočne rozdrobí... to mi nikdy starosti nerobilo... Naražačku sme používali len na jaternice a krvavničky. Ale samozrejme každý si môže vybrať wink

RS  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 18.12.2013 18:31

My jsme to také tak dělali. Já jsem trochu precisionista a tak jsem pořídil narážku. Udělal jsem k ní ještě nerezovou hubici 14mm a plníme ní také ovčí droby. Kromě toho si říkám, že klobásy se snědí, tak alespoň po nás bude co dědit.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.83 (?), 18.12.2013 22:03

Jako narazku mas? Jsem stejneho nazoru... vybava musi byt.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 144.83 (?), 18.12.2013 22:14

Z vlastni zkusenosti - mlynek maso rozmelni a je struktura do "kabanosu". Treba klobasy na peceni pres mlynek parada.Tchan to tak dela leta presmlynek a jeho parky nevydrzi dele nez tyden. Pokud jde o strukturu tj. klobasy, pak narazit narazkou. Ja mam pakovou narazku od Porkerta a klobasy do 10 kg v jedne davce bez problemu. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.91 (?), 19.12.2013 8:12

Ono hodně záleží, jak to kdo napíše.Hlavně tu neudělejme dva tábory, že ten kdo nemá narážku tak... Potom jak může mašinka bez desky a nože něco rozmělnit?Jediný argument beru, že se chlap kterého to baví, chce vybavit nářadím.Moje nářadí je 20 mašinka.Můj sen?Jednou si udělat klobásy studeným kouřem a možná bez pragandy.Zatím jsem neměl trpělivost.Co vy?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 0.146 (?), 19.12.2013 8:31

hezký den je to každého věc jako v každém řemesle jak se vybaví kolik do toho investuje ja hlavní řemeslo dělam instalatéra a těch stroju mám nespočet a když viním mladí kluci jsou závislí na pujčování ve velkoobchodě zrovnatak firma ktera děla klobásy ve velkém mají velkou naražku na elektromotor a ovláda to pedálem ta ruční je už pro nás malé pokrok a když někomu vyhovuje mlýnek s nástavci je to jeho věc taky na pár závitu beru ruční rávitnici a na víc závitořez ale v obchodě tak dobre klobásy vyuzené švestkou nekoupíte

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 7.114 (?), 19.12.2013 10:27

Myslim že každý z nás čo tu diskutujeme robime klobasky pre seba, rodinu a priateľov preto, že nás to baví, že nám naše výrobky chutia, lebo vieme čo do nich dávame, preto že nás teší dobrý a chutný výsledok nášho úsilia a možno mnohý z nás zachovávame určitú krásnu rodinnú tradíciu. Preto si tú trpezlivosť nájdite  a doprajte si ju. Veď napr také pomalé údenie je aj relax... teda aspon pre mňa..wink nejak to patrí ku koloritu týchto dní v roku... Všetky postupy, ktorých sa držím majú desiatky rokov. Mnoho vecí " vychytal " môj otec, potom sme dlhý čas spolu robili klobásky a ladili postupy, no a teraz som už na to žiaľ sám... Mojim snom a ďaľším cieľom, je naučiť sa resp nájsť super recept na výborné klobásky z diviny a tiež aspoň vyskúšať vyrobiť klobásky z baraninou príp hovädzinou... Jednoznačne uprednostňujem staré, klasické, osvedčené receptúry. Neviem zabudnuť na klobasky z divinou od môjho stareho otca, vychýreného poľovníka. Žial receptura sa nezachovala..  Každý máme svoj senwink

RS

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.149 (?), 17.12.2013 11:36

já dělém také kolbásy - "maďarského" tedy slovenského typu.  Podobně, jak píše 13.21 v příspěvku z29.9. Všude se uvádějí recepty, t.j. kolik čeho a p, ale málokdo popíše jak udit studeným kouřem ap. Co se týká, narážky, přestože dělám s nerezem(občas), začal jsem se zabývat tím, že bych si narážku vyrobil a pak jsem to vzdal a koupil u Herolda 5l. funguje bezvadně. Dal jsem za ni 4,9K a jsem spokojený. Dokud jsem s ní nepracoval, nevěděl jsem jak některé detaily fungují. Doporučuji koupit hotový výrobek.

FO

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  11,  12,  13,  14,  15  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika