Prvni moje uzeni



host - 9.14 (?)
31.10.2019 18:46

Děláte to prvně, máte obavy a zvolil jste ten nejnáročnjěší postup - studeným kouřem. Napoprvé bych udil teplým kouřem, popisů jak na to jsou všude mraky.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 9.135 (?), 11.3.2017 8:55

Na to taky nemusí pracovat ve špitále. Stačí zajít do kuchyňských potřeb.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Lukas84 - (3) - 126.132 (?), 15.3.2019 3:25

Dobrý den.

Stavím udírnu - dřevěnou z cihlovím základem... udit budu poprvé a mám pár nejasností

1- chápu, že se má používat suché tvrdé dřevo, otázka jak je to s namáčením dřeva??

2-můžu ke stavbě zakládů použit i pískovec?

3-můžu na udírnu použít fošny ze smrku - z palet??

4-je jabloň v hodná k uzení?? někde jsem četl, že je nevhodná

děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 236.1 (?), 15.3.2019 9:17

1 - Na to jste se už ptal v jiném příspěvku

2. Nevím, co jsou zaklády. Myslíte-li základem tu pec, v níž bude hořet oheň, ta by měla být ze šamotových cihel nebo jiného žáruvzdorného materiálu

3. Udírnu z fošen? Palety jsou obvykle vyrobeny z desek, často horší kvality.  Použít se jistě dá, otázkou je, bude-li se Vám takové dílo líbit.

4. Jabloň je vhodná, jako každé tvrdé listnaté dřevo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Henry111 - (2) - 229.202 (?), 28.10.2019 15:27

Dobrý deň,prosím o radu, lebo za posledné dni, čo čítam o údení klobás som už úplne mimo a s obavami z nezdaru.Jeden píše studeným, iný teplým, ďalší horúcim dymom.Zatiaľ som naklonený studenému údeniu do tých 20-30°C radšej 3-4 dni ako rýchlo za pár hodín.Keďže som totálny neznalec, chcem použiť dierovaný zásobník na suché bukové piliny.Udiareň mám na 10kg klobás 70x50x50.Už som to skúsil zadymiť bez klobás a vytvára sa hustý dym v zásobníku, bude to naozaj stačiť na preúdenie klobás?Už mám normálne obavy začať údiť po prečítaní niektorých postupov a pozrení mnoho dostupných videí.Klobásy budem robiť v stredu, zmes som urobil dnes na odležanie.Alebo mi prosím poraďte, mám možnosť aj teplého údenia, ohnisko od udiarne 1m.Ďakujem, všetky diskuzné témy ohľadom údenia tejto stránky som prečítal.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 9.14 (?), 31.10.2019 18:46

Děláte to prvně, máte obavy a zvolil jste ten nejnáročnjěší postup - studeným kouřem. Napoprvé bych udil teplým kouřem, popisů jak na to jsou všude mraky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika