Grilování na kameni



   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
            
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.136 (?) 
1.10.2009 0:10

lávový kámen je lávový kámen a napodobenina žuly NE, žula je žula... jsou to dva pojmy... Co se týče čištění žuly, tak je to po prvním pečení husté, ale jiné to nebude.Prostě se mastnota zapeče a tak to zůstane.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
lt-pek - (1) - 236.77 (?), 5.7.2009 8:41

Ja by skusil zelezo natrieť stolovym olejom prvy raz to trochu začmudi ale potom by to mohlo byt Ok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 181.220 (?), 5.7.2010 13:16

Používím žulu již druhý rok. Čištění je nejlepší, pokud je káme jesště teplý, tak ho odrbu kartáčem a horkou vodou a je to během 10 vteřin vše dole.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 64.198 (?), 22.7.2010 15:48
kolik trva nez se nahreje 5cm hruby kamen? jak poznate ze uz ma tu spravnu teplotu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 180.146 (?), 24.7.2010 22:43

Musím se přiznat, že jsem si koupil 3cm tlustou, tmavou a z vrchu leštěnou žulu a zhruba po 5 min mi praskla...

Nevíte čím to může být?

Žulu doporučuji určitě min 5 cm, nahřátí do 20 min...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 155.12 (?), 25.7.2010 7:53
Mám žulovou desku té stejné tloušťky o rozměru 44x25 cm. Praskla mi zhruba po třetím grilování také ale jen z horní strany (drží pohromadě). Pokud si vzpomínám tak to bylo v době kdy jsem pod ní topil dřevem, dnes používám grilovací uhlí. Pozvolné ohřívání a pozvolné ochlazování, to je základ a je možné že pokud prsknete na rozehřátý kámen kus masa z ledničky že se povrch prudce zchladí a pukne. Pro jistotu kámen "zarámuji" do železných nebo nerezových úhelníků. PS. včera jsem se nechutně "přežral" grilovaného masíčka a papriček kozích-beraních rohů z vlastní zahrádky, mňam. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
tatnda - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1196) - 164.4 (?), 25.7.2010 18:59

mám žulu 5 cm (už prasklou) a docela dloho se nahřívá, skoro hodinu, je lepší 3 cm, každá žula praskne, ta která ne, tak je to skoro zázrak.Doporučuji dát žulu do rámku, ať se při prasknutí nezbortí, spára se zapeče tukem a je to.Žulu myji po vychladnutí vapkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
HOFA - (8) - 119.34 (?), 15.10.2010 9:45

Taktéž, jsem pořídil žulovou černou desku a můžu říct, že grilování na ní je velmi praktické a pohodlné, nicméně mám dojem, že už v podstatě negrilujeme ale pečeme jako doma na pánvi, proto se neubráním a častokrát se vracím ke klasice, dřevěné uhlí rošt a zárem ozlátlé a provoněné steaky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 226.182 (?), 22.9.2014 12:10

Zdravím, kámen po grilování očistím špachtlí.Při dalším grilování, když je kámen studený ho dočistím škrabkou na sklokeramickou desku.Jde to pěkně.rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
desar - (1) - 164.54 (?), 4.3.2012 15:19

Na kameni grilujeme asi 10 let. Tloustka cca 5cm a pred grilovanim topim v topenisti pod kamenam skoro hodinu. Je to parada, jak je grill poradne nahraty, tak napr. u kureciho masa je videt jak skrz maso prostupuje bila jak se maso dela. Kureci a veprovy delam skutecne jen chvili z kazde strany a na talirku je plno stavy jak je to uvnitr stavnate. Jinak bramboraky taky perfektni jen lehce potru sutr olejem. Nemam rad ty mastny bramboraky co z nich olej tece a toto je parada. Topinky to same. Cisteni, to byl vzdy docela orisek. Vyzkousel jsem uz vse, od vapky pres flexu s ocelovym kartacem. Ale nejucinejsi a nejefektivnejsi reseni je perliva voda. Po grilovani, dokud je sutr jeste teply, ho poleju perlivou vodou z PETky a seskrabny spachtli. Funguje to. Sutr je ale dle meho pouze na ty pochutiny co maji rovnou plouchu a dotykaji se desky. Pokud delam kridla, stehna a pod. jdu na rost a griluju na briketach.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika