Grilovaná kachna



j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?)
28.7.2016 18:31

Myslím že grilováním kachny nebo husy se přijde o to nejlepší - vypečený tuk (sádlo) kderý je jinak lahůdka i druhý den "postudenu". Na jeho zachytávání při grilování by bylo třeba něco vymyslet, ohniště bokem - ale to by zase asi neúměrně prodlužovalo celý proces. Můj názor - kachna nebo husa patří do trouby.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

host - 90.96 (?), 25.7.2016 22:38, zobrazeno: 19295x

Nezkoušel jste někdo grilovat kachnu nabo husu vcelku na jehle, točit x hodin nejdřív třeba v alobalu, manžel to chce zkusit já mu to rozmlouvám. Eva

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 9.135 (?), 26.7.2016 8:13

Viděl (nedělal) jsem grilovat spíše griloudit celé malé krůty. Točilo se jich na tyčích asi deset najednou celé odpoledne. Občas pod ně někdo přihodil polínko buku. Jak to chutnalo nevím, neb nebyly pro nás. Ani neznám způsob jak byly připravené předem. Ale jde to, evidentně.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.96 (?), 26.7.2016 8:30

My měli u sousedů taky krůtu měla asi 20kg peklo se to jako prase a postupně ořezávalo, ale krůta je podle mě křehčí maso, tak proto mám z té husy trošku obavy. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 11.247 (?), 26.7.2016 8:32

S grilováním velkých kusů drůbeže mám obecně špatné zkušenosti. Trvá to hrozně dlouho,  povrch se připaluje, u kostí je to beztak syrové, odříznuté kusy nevypadají na talíři extra hezky. Jako lepší bych viděl koupit pytel husích či kachních stehen a grilovat jednotlivé porce.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Huskyjbc - (5) - 230.126 (?), 28.7.2016 16:04

Cca něco přes 2 hodiny, 2,7 kg. Vždy záleží jaká ta kachna nebo obecně maso je. Dělal sem to 3x, z toho jednou ani po třech hodinách nešla od kosti a byla tuhá. Možná taky zašla stářím - akce v Kauflandu. Je to trochu sázka do loterie.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
j3david - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (188) - 51.179 (?), 28.7.2016 18:31

Myslím že grilováním kachny nebo husy se přijde o to nejlepší - vypečený tuk (sádlo) kderý je jinak lahůdka i druhý den "postudenu". Na jeho zachytávání při grilování by bylo třeba něco vymyslet, ohniště bokem - ale to by zase asi neúměrně prodlužovalo celý proces. Můj názor - kachna nebo husa patří do trouby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.96 (?), 8.8.2016 10:03

Tak manželovi to nedalo a k nedělnímu obědu byla kachna na grilu, první dvě hodiny byla v alobalu, další hodinu a půl bez něho, byla skvělá, ohniště máme na zadní stěně grilu, takže i sádlo de dalo zachytit v misce pod kachnou. Tak jsem ráda, že se to povedlo a k nedělnímu obědu nebylo jen zelí a knedlík. Pro velký úspěch budeme určitě opakovat, tak jestli stihnu vyfotit, tak budou i fotky.  Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 96.44 (?), 20.6.2021 10:26

Tak to musím oponovat, včera jsem griloval kachnu, ano 4 hodiny, ale byla to lahůdka

kachna na grilu
kachna na grilu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika