Generátor kouře



host - 64.137 (?)
27.1.2020 9:12

Muj dymbox je z polska. muzete sem vlozit foto vaseho dymboxu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7   
      
bocin - (10) - 195.133 (?), 21.1.2020 22:01

Jakou teplotu v udírně držíte? 25 st. C? A štěpky používáte jakou hrubost?

Já měl nějaké zásoby štěpek z polskay k Dymboxu. Už došly.Teď jsem používal naše české, ale zhasíná mi to. Tak nevím. Dymbox jsem čistil zatím jen mechanicky, vyškrábáním. Tak buď mám moc drobnou štěpku, anebo drhnou nečistoty ve válci dymboxu. Máte někdo podobnou zkušenost? Díky. R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 205.234 (?), 22.1.2020 7:14
Jakou teplotu?20 -80st.Podle toho co chci dělat.Klobasy na studeno - venku do 20 st. uvnitř do25 st.Upoustim od toho. Raději teple do 70 st. a vakuum do mrazáku.Stepky 15kg buk 0/5 čistím mechanicky, vzduch min.200l je to na kompresoru napsáno.Moc i málo je špatně.Obcas poklepu, stepka spadne. V noci při studenem uzeni 25 h neklepu.😀Při teplem udim jen ve dne do max. 10 h.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
bocin - (10) - 195.133 (?), 26.1.2020 21:14

Dík za odpověď. Zkoušel jsem v dymboxu ruzne velikosti štěpek, ale dymbox mi zhasíná. Venkovní teplota je pod nulou. Nicméně objednal jsem si výkonější kompresor. Dymbox mate jaky? Vystupní trubku (vyvod kouře) mate v dolní části dymboxu, anebo nahoře u dřevěné zátky?  Někde jsem četl, že dymbox s výstupem kouře nahoře má lepší vlastnosti v zimě. Tak nevím. Napřed vyzkouším ten výkonější kompresor. Pak bych to upravil.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 205.234 (?), 27.1.2020 7:44
Ze to zhasina nemusí být stepkou.Venkovni teplota nezajímá protože pracuji od 20 st. do 80 st. Dal jsem se na dymbox/generátor tak k tomu musím mít elektrickou spiralu 2 kw. dig.termostat. Dymbox polsky jak jsem ho viděl a pak podle nej udělal nemá žádné fitinky, skleničky na chytání dehtu.Muj dehet teče do udirny na dne mám plechovku. Trubka je v teple 20-80 st.Kompresor APS 300 (120-300l)horní bach. Dá se regulovat skrtit.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.238 (?), 27.1.2020 9:08

Mám taky dymbox s vývodnou trubkou dole. Nemám v udírně spirálu, tak dymbox používám jen v létě, když je venku kolem 20 st. Uzení štěpkou dodanou k dymboxu bylo bez problémů. Když jsem dokoupil pytel tuzemské udící štěpky, už to není ono. Ne, že by přímo zhasínala, spíš často zůstává "viset" v tubusu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 64.137 (?), 27.1.2020 9:12

Muj dymbox je z polska. muzete sem vlozit foto vaseho dymboxu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.241 (?), 23.3.2020 21:31

Ahoj potřebuji radu mám generator koure (jako má bradmantom jen nahoře neprochazí trubka zasobníkem): kourovod sani dole v kourovodu a trubkou vedle zásobníku trubka do úrovně horního poklop zásobníku zde je teckove koleno s venturiho systémem a trubka která je zasunuta do udirna. Dole mám vyvrtano 6 děr na zapálení a přívod vzduchu. Problém je že se občas stane že zásobník blafne, nebo bouchne (přitom když odvětrám kouř v zasobníku tak piliny jsou nespalene), prostě až naskočí vicko na vrchu zasobniku a někdy až odskočit. Máte někdo s tímto zkusenosti? Jinak ventilátor tahne koure dost. Mám takový lehký pocit že tam vzniká drevoplyn jestli je to tím že by to moc tahl ten kouř? Předem dik za radu

Generátor kouře
Generátor kouře
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 24.3.2020 9:27

Zdravím. Mám stejný dymbox jako Vy. jede mi bez problémů.

Oprati Vašemu obrázku a popisu se můj liší:

1. dole (po obvodu) vyvrtány 2 díry o prům. 10 mm

2. Spodní víko je po obvodě vyřezáno, zůstal okraj cca 1,5 cm. Místo odebraného plechu, vloženo odstřižený kousek masivního pletiva.

Odspodu se nasáná vzduch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.241 (?), 24.3.2020 10:23

taky mě napadlo udelat spodní cást děrovanou, ale mam strach aby mi něco nechytlo mam to v místnosti,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 64.137 (?), 24.3.2020 10:38

Dejte pod to plech na pečení, popř. kýbl...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika