Dřevěná udírna s izolací



host - 226.182 (?)
30.11.2014 16:07

Zdravím, aby Vám nekapal kondenzát na maso tak stačí pod komín zavěsit nějaký kbelíček nebo dát kastrůlek.Já jsem si udělal komínek ve štítu s šupákem, takže tenhle problém nemám.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
Standa_hk - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5555) - 244.2 (?), 5.11.2014 13:24

Nebojte se udit co nejstudenějším kouřem a do roztopeného topeniště přikládat i piliny namočené vodou. Nejlépe vydrží, to co je uzený (tedy v tomto případě dřevo udírny). Pokud nechcete, aby vám kouř inpregnoval příliš beton, tak jej před uzením opatřete pačokem z vápenného mléka (prostě vybílíte vápnem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 5.11.2014 14:10

Na vápně Vám taky rozhodně neporoste plíseň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 6.11.2014 9:44

Měl jsem podobný problém.Plísen' jsem jen otřel a mám v létě v zimě otevřený komínek který mám ve štítu.Mám přes něj hustou mřížku proti vniknutí různé havěti do udírny.Vlhkost podle mého názoru odchází komínkem pryč.Už se neobjevuje.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 156.6 (?), 28.11.2014 6:35

Zdravím, pokud vám jde o to, aby vlhkost potažmo plíseň nepřecházela z betonového soklu na dřevěnou část udírny, tak je oddělte nějakým inertním materiálem nerez plech (podobně jako při podřezávání domu). Případně okachličkujte vršek soklu slinutou mrazuvzdornou dlažbou. Šamotu mokro a mráz moc dobře nědělají a asfalt z ipy časem projde i betonem. Použíjte to nejjednodušší řešení, to bývá nejůčinější.

Hodně štěstí.

Michal

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 250.122 (?), 28.11.2014 13:27

Taky bych se zeptal. Ted jsem dostavel udirnu, dole na privodu je rozptylovac koure, nema se neco podobneho dat i nahoru pod komin? Jednak kape dovnitr kondenzat a pak si myslim, ze by se udirna pomaleji ochlazovala.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 30.11.2014 16:07

Zdravím, aby Vám nekapal kondenzát na maso tak stačí pod komín zavěsit nějaký kbelíček nebo dát kastrůlek.Já jsem si udělal komínek ve štítu s šupákem, takže tenhle problém nemám.Uzení zdar, rpstylle@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika