Domácí šunka



host - 92.38 (?)
2.12.2020 10:29

V klobáse je zhruba stejné množství rychlosoli jako v šunce. Někdy méně, když je klobása obarvená paprikou.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 61.6 (?), 23.7.2009 17:32

Nikoli,. maso šedne tehdy,  pokud k němu nepřidáte dusitanovou rychlosůl. Samotné zpracování má vliv na soudržnost produktu, ale ne na barvu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Sršeň Milan - (6) - 150.2 (?), 23.7.2009 19:54

Nezlobte se vy asi neumýte pořádně číst ten pán tam šůl měl a měl to šediví proč protože maso nebylo řádně zpracovaný MILAN

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 56.22 (?), 10.11.2020 8:44

Šedne, protože není použita rychlosůl - praganda. Je naprostý nesmysl nepoužívat rychlosůl, protože je jí v šunce opravdu minimální množství. Když si dáte jednu klobásu, tak je v ní té soli 10x víc, než v 1kg té šunky!!!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.38 (?), 2.12.2020 10:29

V klobáse je zhruba stejné množství rychlosoli jako v šunce. Někdy méně, když je klobása obarvená paprikou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 219.28 (?), 7.12.2020 9:52

Super díky za info párkrát jsem zkoušel domácí sušený maso a super.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 224.17 (?), 30.7.2011 9:57

Nakrájím 1a půl kila vepřovou kýtu na kostky 2 cm, přidám lžíci medu, stroužek čeneku rozdrtím, dvě vrchovaté lžíce soli a asi 1 dcl vody. Pepř.Vše promíchám a na 2 dny dám odležet do ledničky. Před plněním do tlačenkového střeva přidám znovu vodu a promíchám.Povařím 1,5 hodiny při 70 stupních.Po vyjmutí z vody šunku svážu a udím 2-3 hodiny bukovým dřevem.Výtečný výsledek zaručen


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.49 (?), 7.1.2012 9:57

Už teď se mi sbíhají sliny.. :-))  Mám pokrájeno, naloženo.  Jen si nejsem jistý v jedné věci.  Udit v tlačenkovém střevu?  nebo po vychladnutí dát do síťky a udit v sítce? Jestli je možné prosím o relativně rychlou radu.  Zítra by jsem to měl udit. Jsem amater a toto je první pokus. Budu i poprvé udit v nové udírně. Tak to chci přidat k 4 párkům bůčku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 7.1.2012 10:49

V tlačenkovém střevě udit nelze - je to nepropustný plast (tuším polyetylén). Chcete-li šunku zaudit, musíte ji vyjmout z púlastu, vložit do síťky nebo prubanu (pružná bavlněná bandáž).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 248.49 (?), 7.1.2012 11:02

Děkuji, myslel jsem si to, ale jistota je jistota.

Ještě řeším jeden problém, poprvé jsem nakládal bůčky na uzení. Bude to premiera. Bůček mám v láku v rychlosoli, maso překládám.  Je nějaká rada, jak poznat, že maso je připravené k uzení?  Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 102.7 (?), 7.1.2012 11:11

Způsobů je víc, některé zby ečně hrubé vůči masu (strčit do něj prst, rozříznout a pozorovat barvu). Myslím, že se lze spolehnout na dostatečnou dobu naložení. I kdyby náhodou maso nemylo úplně proleželé, bude to vada jen kosmetická (uprostřed nebude vybarvené). U bůčků to prakticky nehrozí,  Jsou ploché a proleželé dřív než třeba kýta.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika