Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:
Zdravím, tak i já připojím své poznatky z prvního uzení.Koupil jsem tři kousky krkovice bez kosti,(cca 1,25kg) kus.Naložil jsem na sucho do lednice na 3dny(20g kuchyňské soli na kg.Poté jsem dal maso na 18dní do laku 25g soli na litr.V lednici 4st.Celsia. Před uzenim jsem maso rozvlažil v teplé vodě cca 30min. Osušil jsem ho a vložil do vyhřáté dřevěné udírny na 60st.Celsia.1,5 hodiny na 60,potom 1h. Na 80st. A pak 10 hod. Na 60 st.Bohužel maso nebylo ve středu hotové..Tak jsem ho vrátil do udírny na dalších 5 hodin a cca 70st.Po vyndání bylo ve středu lepší ale stále to nebylo ono..Jakou teplotu a dobu by jste v takovémto případě doporučily? Chystám se koupit další maso Tak snad to vyjde... S pozdravem Jakub.
Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 15 a číslo 20.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika