Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dovolím si oponovat. Pokud má maso koncentraci soli 2%-2,5%, je slané akorát. 

Vámi uváděné 3,3% je přesolené. Problém je ten, že pokud uděláte lák 10l/500g soli, tak ten lák má koncentraci 5%,maso 0% a ta slanost do toho masa přechází, čímž se obsah soli v mase zvyšuje, a v láku snižuje. Pak je výsledná slanost závislá na době naložení, ale i tak je výsledek ten, že maso je u povrchu slanější, a ve středu masa méně slané. Podle mě vzhledem k tomu, že masa je 10kg a láku 5kg, tak to maso tu sůl vytáhne, nějaká sůl zkristalizuje na dně a výsledná slanost je pak 2,5-slabá 3%. Proč si takto ale zahrávat se slaností? Pokud maso nasolíte na sucho2%,a pak dáte lák 2-2,5%, nemůže být výsledná slanost masa jiná, jak cca 2%. Nic se nemůže vyplavit, protože koncentrace je pořád stejná. A navíc je tato metoda, na rozdíl od té vaší, přesná.I pokud lák vyměníte, a dáte nový, zase dáváte stejnou koncentraci. Kdyžto ve vašem případě už při 5% přesolujete. A co teprve případ, kdyby masa bylo více, nebo méně, jak 10 kg a nebo, kdyby se vám tam láku tolik nevešlo?Při mé metodě je jedno, kolik láku nakonec dáte. Vyzkoušejte, a uvidíte.Já si osobně nemyslím, že je sůl jed, jak píšete, ale chuť masa nedělá sůl. Sůl maso dochucuje a pokud to přeženete, není to k jídlu. Děti Vám to jíst vůbec nebudou, a pokud chci jíst dobré maso, musí mít vyvážené chutě. Slaností 3,3% o vyváženou chuť nejde a to vám povím, že jsem člověk, který rád "hodně "solí. Nepatřím mezi "dietáře".

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 17 a číslo 19.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika