Králíci - očkování



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 24.183 (?) 
27.8.2010 10:08

U nás také letos myxomatóza letos řádí více než v minulých letech.  I když běžná inkubační doba je asi 5-9dnů, někdy může být až 30dnů. Vzhledem k tomu, že se jedná o virozu, je maso po tepelné úpravě zdravotně nezávadné. Proto není nic ztraceno, pokud se začnou objevovat příznaky myx. u králíků blížících se jateční váze. Stačí je přestěhovat do mrazáku.

Zajímalo by mě, zda a jak dlouho je imunní neočkovaný králík, který přežije myxomatózu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 183.242 (?), 27.8.2010 22:42

Někde jsem četla na netu, že králík sice imunitu získá (nepsali jak na dlouho, ale že se stane bacilonosičem.  Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 61.106 (?), 29.8.2010 22:13

Ti, kteří přežijí vymírání a imunitu získají, vydrží při životě i v následné sezóně - nách. Potomci od takových  rodičů mi nevyhynuli, ale používám samce i samice ze svého chovu, tak těžko  usoudit nakolik mohou být tito králíci bacilonosiči. Krmím stále trávou i dva dny do zásoby.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
0 - (31) - 61.106 (?), 29.8.2010 22:14

Nebyl jsem přihlášen a foto vkládám dodatečně.

Když mladé vylezou z hnízda , tak jim budku obrátím dnem vzhůru , aby se dostali k stropnímu krmení. 29.8.2010.
Když mladé vylezou z hnízda , tak jim budku obrátím dnem vzhůru , aby se dostali k stropnímu krmení. 29.8.2010.
Ještě jedna fotka , nemám čas jich dát víc , končím dnes.
Ještě jedna fotka , nemám čas jich dát víc , končím dnes.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 92.50 (?), 28.10.2011 0:25

Mohu se optat vuci tomu krmeni? Krmíme králíčka senem, ale také mu dáváme stravu pro kraliky, krecky,morcata apod... (je to takový ten mix obilí, granule, banan apod...)

Je toto krmivo vhodne, nebo skodi?

Děkuji za odpověd

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18313) - 65.50 (?), 29.10.2011 18:10

Tomu nerozumím. Proč by mělo krmivo určené pro králíky škodit králíkům?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.186 (?), 31.10.2011 22:20

Pokud je na krmivu uvedeno i pro králíky, tak vhodné je. Pokud je pro křečky a morčata (podle toho banánu), tak mu raději kupte králičí granule, většinou obsahují i přípravek proti kokcidióze. A dejte mu občas tvrdý chleba, ať si má čím obrousit zuby.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 9.59 (?), 27.8.2012 21:32

I já si dovolím přidat příspěvek. Ráno, večer, co jen počasí dovolí - trávu, v poledne a na noc seno, vodu, plus něco na zub (granule, ječmen, kukuřice- mícháno přibližně stejným dílem), občas suché pečivo, a králíčci se mají čile k světu. A samozřejmě občas do vody pár kapek octa a řádná hygiena kotců i misek. A funguje TO. Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 226.182 (?), 28.8.2012 15:27

Dobrý den, já trávu nedávám.Krmím suchým krmivem.Ráno seno a tvrdý chleba, večer míchanice granule ječmen a ovesné vločky.Na přilepšenou dám mrkev nebo řepu.Do vody také ocet a někdy vrbové větvičky.Je to také prevence proti kokcidiím.Králíkům se daří.Radek. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 202.219 (?), 23.8.2015 18:19
100% souhlas
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika