Předpěstování košťálovin



host - 238.28 (?)
24.2.2024 10:04
Hádka o pikýrování kedluben. To člověk jinde nemá šanci zažít.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 23.2.2024 22:59

Ano, čím vyčouhlejší rostlina, tím křehčí. Tím víc opatrnosti je třeba. Však už jsem těch "vyčouhlíků" zlámal dost. Většinou ne úplně, takže to přežily, ale dost je to zpozdilo.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.78 (?), 24.2.2024 8:06

Dva lidé, Milan a Walter zde píší a radí o pikýrování, které nikdy nedělali. Jeden dokonce tvrdí, že mu rada ze SEMA nějak neštymuje. Druhý zase vidí na obrázku padající klíční rostlinky, které tam nejsou. Každý může tyto rady posoudit. Jinak nemám k tomu co dodat.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
walter. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1750) - 4.148 (?), 24.2.2024 9:26
Ať se stará Vladimír o sebe a neotírá se o druhé. S předpěstováním raných košťálovin zatím zkušeností na rozdávání nemá. To může posoudit každý, kdo si přečte celou diskuzi na toto téma.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 24.2.2024 9:46

Když si přečtu celou diskuzi na toto téma, tak pan Milan HP zase vymýšlí nesmyslné teorie, jak je u něj zvykem - tentokrát mu nějak neštimuje rada od Sema. Mně to přijde spíš směšné, než trapné. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.78 (?), 24.2.2024 13:14

Jen bych Waltere chtěl připomenout, že špatná rada (padající klíční rostlinky) je horší, než rada žádná.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2755) - 208.138 (?), 24.2.2024 10:51

Vladimíre, pokud jsi si nevšiml, nikomu jsem neradil. Vyjádřil jsem jen svůj názor. Očekával jsem negativní reakci, ale trochu jiného typu: "to tak není, protože je to takhle". Tedy vysvětlení, jak to tedy může fungovat lépe, proč je můj názor nesmyslný. Ne jen odsudek: "co on si o sobě myslí, když to říká Semo!" Což je jediný argument, který jsem od vás slyšel. Semo je velkopěstitel s jinými podmínkami i potřebami. A podle těch to dělají. 

Milan

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 199.133 (?), 24.2.2024 12:10

SEMO se zabývá šlechtěním, produkcí a prodejem osiv, není to žádný "velkopěstitel".  Zpochybňovat rady a doporučení šlechtitelské firmy je naprosto směšné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 83.190 (?), 24.2.2024 12:35

Milane, fakt to nechápete? Vy takto zbortíte každou diskuzi, protože máte jakousi úchylku radit každému ve všem, aniž byste s tím měl jakoukoli zkušenost. Proč aspoň jednou nedržíte zobák a nenecháte to na těch, co s tím zkušenost mají? Fakt vám toto fórum nebylo nikým přiděleno a nemusíte se vyjadřovat úplně ke všemu. Bude to ku prospěchu všech. A korunu tomu vždy dodá Walter - buď jste schizofrenní, a je to vaše alter ego, nebo je to váš anděl strážný také s úchylkou se vás pokaždé zastat a zaútočit na toho, kdo se opováží vám odporovat. To je úplně mňamózní atmosféra, kterou tu společně vytváříte, z toho musí být každý na větvi. Omlouvám se za tuto hrubou reakci, ale to se fakt nedá vydržet - je to diskuze o zahradničení, o pohodovém koníčku, tak už proboha zklidněte svá ega a skončete s tou nekonečnou exhibicí a agresivitou každého ke každému. :(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 60.78 (?), 24.2.2024 12:47

Myslím si, že odpověď ze SEMA se přímo týkala problému, který paní MonikaP řeší. Mohl jsem argumentovat mými zkušenostmi s pikýrováním sazenic rajčat. Každý rok vysévám víc jak osmdesát odrůd a u každé vysévám dvě nebo tři semena (asi 300 semen). V momentě kdy děložní lístky jsou ve vodorovné poloze, tak přepichuji jen ten počet semenáčků, který budu potřebovat pro další pěstování. Chtěl bych upozornit, že to je jednoduché, místo sázecího kolíku používám normální tužku.Chce to mírně vlhký substrát. Ty sazeničky nejsou žádné křehké nádoby a pokud jde o ten kůlovitý kořen, není na škodu dokonce ho zkrátit a tím podpořit růst bočních kořínku Nelíbí se mně, že někdo kdo to nezkusil píše jak je to těžké a nevýhodné. Lidi, nebojte se toho.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.28 (?), 24.2.2024 10:04
Hádka o pikýrování kedluben. To člověk jinde nemá šanci zažít.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  26,  27,  28,  29,  30  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika