Předpěstování košťálovin



janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?)
2.4.2019 12:20

Asi jsem to spíš špatně napsala já. V únoru jsem nasela do truhlíku doma zelí, kedlubny a salát. Vzešlé rostlinky jsem v průběhu března přepikýrovala do skleníku. Salát a kedlubny tam samozřejmě nechám dozrát a sklidím, ale co s těmi rostlinkami bílého zelí? Ty by asi měly jít ven na záhon, ne?Jana

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
                     
host - 168.103 (?), 1.4.2019 22:07

Samozřejmě velmi rané košťáloviny pěstuji i na venkovním záhonu a mám v úmyslu je vysadit tento týden. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 2.4.2019 12:20

Asi jsem to spíš špatně napsala já. V únoru jsem nasela do truhlíku doma zelí, kedlubny a salát. Vzešlé rostlinky jsem v průběhu března přepikýrovala do skleníku. Salát a kedlubny tam samozřejmě nechám dozrát a sklidím, ale co s těmi rostlinkami bílého zelí? Ty by asi měly jít ven na záhon, ne?Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 2.4.2019 15:00

Rozhodnutí je na vás. Já mám rozhodování jednoduché, mám dva skleníky. Jeden na salát a košťáloviny a po nich papriky, druhý na sadbu květin a po nich na rajčata a salátovky. Na snímcích tady z loňského nebo předloňského roku je patrné, že velmi rané odrůdy květáku, zelí a kapusty lze sklízet ve skleníku už na přelomu května a června. Walter

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
janulle - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (51) - 161.55 (?), 2.4.2019 15:51

Díky, taky to tak mám namyšlené, že po těch kedlubnech a salátu půjdou hadovky a papriky. Jen to zelí mi přijde ve skleníku takové vláštní. To chci dát určitě na venkoví záhon. Myslíte, že už bych rostlinky měla dát ven? Rána u nás jsou pořád kolem 0°C, tak nevím jestli není brzo. Se zelím fakt nemám žádnou zkušenost. Díky Jana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 61.59 (?), 2.4.2019 18:02

Zelí není n áročné na teplo.Růst mladých rostlin probíhá při poměrně nízkých teplotách 5- 8 °C. Možná neporostou tak rychle jako ve skleníku, ale o to snad nejde. Pokud máte strach z mrazů, tak zakořeněné rostlinky snesou i teploty pod 0 °C. Není problém na to zelí položit bílou netkanou a je to v OK. Já mám teď venku přísadu salátu, brukví a ředkvičky. Mám to zakryté netkanou a pro mne až překvapivě se tomu všemu daří.  Pod tou netkanou je vlhko a roste to jako z vody.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 7.4.2019 20:03

Já jsem letos nic z košťálovin nepřikrýval. Na podzim jsem vysázel salát a kedlubny. Salát od půlky března sklízím, kedlubny jsem některé snědl před zámrazem. Ty, které přečkaly zimu, začínají vybíhat do květu. Nevíte, zda má cenu sbírat semínka? Vůbec nevím, jestli to není nějaký hybrid.

Salát na venkovním záhoně
Salát na venkovním záhoně
Kedlubna vybíhající do květu
Kedlubna vybíhající do květu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3230) - 135.151 (?), 9.4.2019 13:43

Semeno je bezcenné. Kedlubny patří do rodu Brassica, je to rostlina dvouroční a cizosprašná. Vaše semena pokud budou klíčivá, budou jstě hybrid (květy se musí izolovat a ručně opylovat). Druhy rostlin v rámci tohoto rodu se vzájemně mohou křížit, takž vám může vyrůst něco jako zkřížene kedlubny s hořčicí nebo řepkou. Naděje, že by to bylo něco zajímavého třeba květákobrukev je mizivá.smiley

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mimmo - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2261) - 91.93 (?), 10.4.2019 20:05

Určitě bych nechtěl nějaký bizardní hybrid. Pouze nové kedlubny podobného vzhledu. Místní experti se domnívají, že se mi kedlubny vzájemně opýlí i bez izolace (mám 3 ks a všechny vykvetou asi v neděli). Nejsou geneticky úplně totožné, protože vznikly výsevem semen a ne vegetativně. Navíc rostou 15 metrů od sousedových úlů. Řepka a hořčice tu rozkvétají až v květnu takže se nesetkají. Ještě se rozhodnu co s tím udělám. Místa pro smysluplný experiment mám dost.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.4.2019 17:58

zelí, květák a kapusta ve sponu se salátem jsou na venkovním záhonu přesně týden a i když tuto noc byla teplota při zemi 0°, jsou bez poškození. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 168.103 (?), 12.4.2019 18:34

zelí, květák a kapusta ve sponu se salátem v nevytápěném skleníku dnes. Walter


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Motorova pila stihl 02812.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika