Pěstování ozimé zeleniny



host - 93.105 (?)
6.1.2024 7:33

Salát a košťáloviny samozřejmě snesou mráz i kolem -10 °C, některé zdroje uvádějí přežití i při -20 °C. Stejně jako vám nezmrzne tráva, i když jsou listy z více než 90 % tvořeny vodou. Při nižších teplotách je samozřejmě vhodné přikrýt netkankou, aby nedošlo k poškození.

Tato vlna podle předpovědi přinese sněhu požehnaně, déšť postupně přejde ve sněžení, a to ještě dřív, než teploty výrazně klesnou, takže salát bude parádně ochráněn.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
                     
host - 210.156 (?), 18.12.2023 20:06

nynejsi slunecne dny tomu pomuzou, mam totiz nespravne orientovany sklenik delsi stranou na jih, zas to trochu vyrovna tu mrazovou kotlinu. Teplomer s datalogem bohuzel nemam, asi bych mel take neco poridit. Kdyz sviti, je tam teplo, pocitove, i kdyz je mraz. Zapomnel jsem na zeli, to je jen venku, vypada stale stejne, bez rustu. Sklenik tedy neco pomuze, i presto ze je tam neizolovane sklo. MK.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 158.138 (?), 29.12.2023 12:58
Ahoj, květák roste, už je velikosti grepu. Ale jeden má na růžici hnědý pruh, vypadá to jako hniloba, možná se přeci jen projevily mrazy. Můžete mi poradit co to je, je to mazlavé.
Hniloba?
Hniloba?
Zdravý kus
Zdravý kus
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 91.196 (?), 29.12.2023 13:21

Předně: omluva za OTcheeky, ale přípis do tématu VYLEPŠENÍ... se v Nových nezobrazuje, pouze po otevření VYLEPŠENÍ... SPCH.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3270) - 61.48 (?), 5.1.2024 17:18

Dnes jsem po dlouhé době byl na zahradě a při té příležitosti jsm udělal pár fotek rostlin v těch mých tunelech.

           Vladimír

PS.: Datalogger jsem v tunelu měl, ale z nějakého důvodu přestal měřit. Tak jsem si objednal nový, ale mezi svátky jsem si ho nemohl v prodejně vyzvednout, protože měli zavřeno.Dnes už ho mám doma, potřebuji ho zprovoznit a zítra nebo pozítří ho dám do tunelu. Příští týden má mrznout, tak to bude zajímavé.smiley

Ozimá cibule
Ozimá cibule
Ozimý květák
Ozimý květák
Detail cibule
Detail cibule
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 210.156 (?), 5.1.2024 17:48

Ja jsem dnes sklidil zbyvajici kvetaky, hlavy kolem 10cm, nez mi je znici ohlasene mrazy. A take jsem vysel kvetak, kapustu a zeli pro predpestovani. Vse pujde do skleniku pocatkem brezna, pokud pocasi dovoli. Redkvicky tamtez vysete v listopadu uz se ukazuji.MK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 5.1.2024 22:31

Miloši, řekl bych, že je to podobný úspěch, jako když dneska naše dvacítka dokázala Finům v poslední třetině nasázet 5 banánů.laugh Takže posílám podobné gratulace. Poděkujte El Ňiňovi.

Jsem zvědav, jak ty nastávající mrazy postihnou zeleninu, kterou jsem na zahradě nechal. Zbyl mi tam jeden celer (utopený pod kopcem hlíny), polovina ředkví, pár kedluben, pórek, mrkev, růžičková kapusta a kadeřávek. Vypadá to na suchý mráz, ale slunečné dny. Jenže tam u mne nahoře vyhrožují -14°C.

Ředkvičky prý dokážou růst v teplotě půdy 4,5°C. Tedy stejně jako ten květák. Kolik ale snesou mrazu, netuším. Rozhodně je přikryjte.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MilosK - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (143) - 158.138 (?), 5.1.2024 23:17
Díky. No asi bych je přikrýt měl, mám tam i římský salát, ale ten se nějak nehýbe, je pořád skoro stejný. Nechal jsem venku i to ranné zelí bez přikrytí, také je stále stejné, nasadilo na hlávky ale neroste, uvidíme jestli přežije. Ty poslední mrazy bylo zapadlé ve sněhu, a vypadá stále dobře. Snad ještě během mrazu něco napadne, aby to nevymrzlo.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 5.1.2024 23:47

Miloši, to se právě bojím, že ne. Tahle vlna podle předpovědi sníh předem nepřinese.

Nevím jak římský, ale jarní salát požaduje prý pouhé 2°C teplotu půdy, aby pomalinku rostl. Ovšem zelené části asi mráz moc nesnesou. Jsou samá voda.

No, trochu jste mne navnadili na to zimní pěstování. Ani ne tak pro užitek, ale proto, aby se něco dělo.wink Ty rajčata, co pěstuju doma, už nejsou dost. Nejspíš práce. Jenže tam na chalupě je fakt nevlídno, což mne zase dost odrazuje. Že bych zkusil i jinou zeleninu v balkonovnících? indecision

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 93.105 (?), 6.1.2024 7:33

Salát a košťáloviny samozřejmě snesou mráz i kolem -10 °C, některé zdroje uvádějí přežití i při -20 °C. Stejně jako vám nezmrzne tráva, i když jsou listy z více než 90 % tvořeny vodou. Při nižších teplotách je samozřejmě vhodné přikrýt netkankou, aby nedošlo k poškození.

Tato vlna podle předpovědi přinese sněhu požehnaně, déšť postupně přejde ve sněžení, a to ještě dřív, než teploty výrazně klesnou, takže salát bude parádně ochráněn.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Milan HP - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (2807) - 208.138 (?), 6.1.2024 12:11

Kéž by vaše předpověď s tím sněhem vyšla. Koukám na Němce a tam ho moc nepředpovídají. Trochu dnes v noci, ale pak už nic, slunečné a mrazivé dny.

Milan HP

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  16,  17,  18,  19,  20  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?13.6.2024
Kouří do místnosti10.6.2024
Traverzy IPE5.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Traverzy IPE2.6.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?1.6.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika