Jak poznám, kdy sklidit květák?



Stránky: 1,  2   
host - 90.250 (?) 
18.6.2013 14:18, zobrazeno: 13369x

Dobrý den, nevím si rady, jestli sklidit květák, který mi narostl v pařeništi. Růžice jsou velké, žluté, dosahují asi poloviny výšky rostliny. Bojím se, aby mi případně květák nepřešel, ale zas nechci řezat případně zbytečně brzo.

Existuje nějaké pravidlo?

Děkuji a omlouvám se za triviální dotazblush.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 220.186 (?), 18.6.2013 14:52

Vy nezalamujete listy, že ho máte žlutý? Nebo máte barevnou odrůdu? Jinak se má sklízet, dokud jsou růžice pevné a bílé. Pokud se začnou otevírat, lze je použít ještě do polévky, na mozeček ap.         Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 90.250 (?), 18.6.2013 15:06

Tak listy jsem nezalamovala, protože jsem to nevěděla. Je to velký prohřešek? Jinak děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 18.6.2013 15:13

Je to jen estetický "prohřešek" wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 237.232 (?), 18.6.2013 15:30

Nechci do toho fušovat paní Lídě, ale nevím jestli ji tazatelka pochopila. Listy se zalamují, aby překryly růžici a tím pádem, aby na ni nepralo sluníčko, způsobující žloutnutí. Tedy nejde o nějakou redukci listové plochy, jestli se tedy nemýlím.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 90.250 (?), 19.6.2013 14:26

Děkuji za užitečnou informaci. Protože pořád nějak nevím, jestli už sklidit nebo nechat růst, přidávám foto.

Sklízeli byste už, nebo ještě vyroste?

Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 90.250 (?), 19.6.2013 14:27

Hlava děravá blush


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 14.199 (?), 19.6.2013 14:41

Pokud ho máte tolik, že jej budete konzervovat, možná ještě naroste. Jestli jen ke konzumu a je jich víc, nefilosofujte a berte ho průběžně, jinak až doroste, začne řídnout a budete jíst květák (nepříliš vzhledný a chutný) ráno v poledne a večer celý týden. Nesrovnávejte velikost vašich s velikostí květáků v obchodech. Bude menší, ale určitě chutnější.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 65.144 (?), 19.6.2013 14:42

Zalezi, kolik tech kvetaku mate. Pokud 1, tak zatim nesklizejte. Ja jich mam vysazeno obykle vice a v dane velikosti sklizim 2, klidne i 3 najednou, ostatni jeste pote dorustaji. Obdobne postupuji se salaty, necekam na optimalni velikost, sklizim postupne. J.R.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 220.186 (?), 19.6.2013 15:37

Klidně fušovat můžete - myslela jsem to pochopitelně tak. Listy se cca v polovině zlomí tak, aby zakryly růžici před sluníčkem - nežloutne a zůstává jemnější, také později nakvétá.   Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika