Bio zelí



František - (26) - 218.135 (?) 
6.9.2017 14:42, zobrazeno: 3056x

Pokúsil som sa vypestovať bio zelí. Na začiatku pri malých sadeničkách som musel 2 krát použiť postrek. Bola napadnutá malými cicavými voškami a bioprípravky mi nezaberali. Nemáte s tým skúsenosť? Minulý rok som chcel kúpiť biozelí / slov. biokapusta / ale nikde nablízku som ju nemohol zohnať. V Bratislave bola dovezená z Rakúska ale to mám dosť ďaleko.

Moja babka mi tvrdí že na podzim otrhávali vonkajšie listy a nechávali iba "hlávky" zelí. Nikde v literatúre som to nenašiel neviete o tom niečo?

Dík za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 68.213 (?), 6.9.2017 15:16

Co si představit pod pojmem bio zeli?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 14.170 (?), 6.9.2017 15:58

Košťáloviny patří k nejnáročnějším zeleninám co se týče ochrany. Zelí, kapustu a květák pěstuju z ranné výsadby. Tzn. brzy vysázím a nakreju bílou netkankou. Rostliny urostou a jsou chráněny před škůdci. Když netkanku sundám, nejsou ještě bělásci. V létě sázím třeba kedlubny, kde mi poškození listů tolik nevadí.

V.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
František - (26) - 218.135 (?), 8.9.2017 13:38

Pojem biozelí alebo značka bio je podľa noriem a každý štát ju má nejako definovanú. Základné pravidlo: nepoužívajú sa pesticídy a chemické hnojenie ale iba prírodný hnoj a postreky na prírodnej báze kde je na nich uvedené že sa môžu používať v bio poľnohospodárstve. Pričom pôda musí spľnať tieto podmienky viac ako tri roky. Bežne si kupujem biobanány, biocestoviny,...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika